Мінагрополітики лобіює вузькопрофільні інтереси, а не підтримує фермерів — Вадим Івченко
Мінагрополітики лобіює вузькопрофільні інтереси, а не підтримує фермерів — Вадим Івченко

Сьогодні влада працює на агрохолдингізацію країни, лобіює вузькопрофільні інтереси, а державна підтримка аграріїв є малоефективною. Про це заявив народний депутат («Батьківщина»), член аграрного комітету Вадим Івченко.

Він зазначив, не зможе бути оптимістичним, дивлячись на те, як сьогодні розвивається галузь і як живеться сільгосптоваровиробникам.

«Нагадаю, що тоді, коли скасовували спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників для того, аби заспокоїти аграріїв багато чого їм пообіцяли — і безпрецедентну підтримку в розмірі 1% ВВП  на аграрний сектор,  що дотації роздаватимуть без втручання міністерства, автоматично та в порядку черги, а обсяг відшкодувань у деяких галузях, наприклад тваринництва, може сягати до 100%...», — сказав Івченко.

Він наголосив, що у реальності не тільки 1% на галузь не виділяють, навпаки аграрії втратили можливість отримувати щороку 10 і більше мільярдів на державну підтримку.

З-за кордону завозиться все більше сухого молока, а українські тваринники закривають ферми як не рентабельні. З сімейними фермами ніхто роботу не веде і програм не розробляє хоча закон прийнято. Замість того, аби допомагати сімейним домогосподарствам вийти з тіні навпаки розробляються і приймаються закони, якими тільки посилюється податковий тиск на аграрний бізнес. Влада не допомагає у відкритті додаткових ринків для агропродукції і жодним чином не популяризує нашу аграрну і продовольчу продукцію за кордоном», — зазначив народний депутат.

Він вважає, що кооперація взагалі опинилась на задвірках уваги урядовців.

Так чим же все ж таки займається новостворене Мінагро? На мою думку, в більшості лобіює вузькопрофільні інтереси. Як наприклад, розробка закону 5202 “Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» яким невеликі сільгосптоваровиробники і домогосподарства усуваються від прийняття рішень по водо розподілу», — вважає Івченко.

Таким чином, він переконаний, що сьогодні влада працює на агрохолдингізацію країни та своїми діями підверджує, що має на меті «укрупнення» фермерських господарств до 10 і більше тисяч гектарів. 

А всі ми розуміємо, що одне велике господарство порівняно з двома-трьома десятками невеликих — це значне зменшення кількості робочих місць, а отже — занепад села. Потрібно кардинально змінювати вектори підтримки. І не забувати про органіків, садівників, тваринників, сімейні ферми, кооперативи тощо», — переконаний нардеп.

Нагадаємо, що Івченко вважає, що Фонд часткового гарантування кредитів не зможе фінансувати дрібних фермерів через відсутність кредитної історії. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

26 листопада 2021
У Мінагрополітики назвали 6 нових напрямів державної підтримки аграріїв у 2022 році
У Мінагрополітики розробили попередній план напрямів держпідтримки для аграрного сектору на 2022 рік. Про це ідеться у матеріалі на АgroРolit.com. У...
11 листопада 2021
Фонд часткового гарантування кредитів не зможе фінансувати малих фермерів – Івченко
Фонд часткового гарантування кредитів не зможе фінансувати дрібних фермерів через відсутність кредитної історії.  Про це заявив член Комітету...
10 листопада 2021
Нова методика нормативно-грошової оцінки землі вдарить по місцевих бюджетах — Івченко
Кабмін на своєму засіданні у середу, 3 листопада, затвердив нову методику нормативно-грошової оцінки землі (НГО), яка є вигідною для великих...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...