У кукурудзі частка українського насіння сягає 30%, — експерт
У кукурудзі частка українського насіння сягає 30%, — експерт

Якщо раніше імпорт насіння кукурудзи в Україну становив 60-70 тис. т, то зараз цей показник скоротився до 30 тис. т і менше. Імпорт зменшився завдяки будівництву іноземних та вітчизняних компаній насіннєвих потужностей в Україні. Про це розповів директор «ГУ Інституту зернових культур НААН України» Владислав Черчель у коментарі для Latifundist.com.

За словами експерта, в Україні приблизно до 30% насіння гібридів кукурудзи висівають саме вітчизняою селекцією.

Владислав Черчель наголосив, що кількість вітчизняних компаній, які займаються селекцією кукурудзи, зростає, особливо приватних. Також збільшується кількість іноземних компаній, які працюють в Україні, — їх уже понад 30.

«Щодо адаптації українські гібриди кращі за іноземні. Є деякі питання щодо вологості зерна, але ця ознака залежить від зони та гібридного складу. Є вітчизняні гібриди, які теж непогано віддають вологу під час дозрівання. Але тут зазначу, що іноземні гібриди менш стійкі до посухи. Українські гібриди кукурудзи є більш посухостійкими, оскільки вони створювалися в умовах посухи», — підкреслив експерт.

Директор «ГУ Інституту зернових культур НААН України» наголосив, що в будь-якій країні насамперед висівається насіння вітчизняного виробництва. Наприклад, у Польщі сіють 1 млн га кукурудзи та є кілька державних підприємств, які займаються насінництвом, наприклад «Смолиця». Польські гібриди на батьківщині займають приблизно 60% площ посівів кукурудзи, бо держава цьому сприяє.

Ми конкурентоспроможні, порівняно з іноземною селекцією. Наші українські гібриди нічим не гірші за світові іноземні бренди. Вітчизняні гібриди безумовно кращі за посівмат невеликих компаній, які випадково заходять на ринок України. Так як у них не так багато ресурсів, щоб вести селекцію. Якщо подивитися на походження гібридів таких компаній, то вони у кращому разі за ліцензією використовують вихідний матеріал великих брендових компаній або матеріал, що втратив патентний захист. Ми працюємо не гірше за світові бренди, а головне, що працюємо в Україні. Створюємо робочі місця, податки залишається тут і наша продукція дешевша, ніж іноземних селекціонерів», — прокоментував Владислав Черчель.

За його словами, в іноземних компаній одна посівна одиниця у 2-3-4 рази дорожча. У той же час він вважає, що і для українських селекціонерів це мінус.

Нам треба підтягуватись за ціною до них. Як показує практика ЄС та інших країн, вітчизняна селекція може бути дешевшою максимум на 30% від імпортної», — підсумував експерт.

Нагадаємо, аграрії скаржаться на підхід до ціноутворення продукції насінництва.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 грудня 2021
Для виробництва власного біогазу з кукурудзи українським фермерам знадобиться залучити $5-10 млн – Роман Лещенко
За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, вітчизняні фермери можуть заснувати невелике виробництво біогазу з кукурудзи,...
15 грудня 2021
Монокультура кукурудзи – розуміння ризиків та перспектива прибутків
Кукурудза є економічно доцільною культурою для вирощування в Україні. Вона дозволяє багатьом господарствам не просто працювати, а дає ресурс для...
3 грудня 2021
Світове виробництво зернових зросте внаслідок збільшення врожаю кукурудзи в Україні та США
Прогноз ФАО щодо світового виробництва зернових у 2021 р. у грудні було знижено проти показника листопадового прогнозу. Зниження стало...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...