Мінекономіки звільнило голову та членів наглядової ради Експортно-кредитного агентства
Мінекономіки звільнило голову та членів наглядової ради Експортно-кредитного агентства

Підписані  накази Мінекономіки про дострокове припинення повноважень усіх п’яти членів наглядової ради ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та голови правління товариства. Причиною такого рішення стала вкрай незадовільна діяльність товариства та відсутність реагування на це з боку членів наглядової ради. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Зазначається, враховуючи стан фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та відсутність дієвих заходів з покращення відповідних показників, стратегії розвитку товариства, Міністром було прийнято  рішення про дострокове припинення повноважень також голови правління товариства Руслана Гашева.

За рік діяльності на керівній посаді (з 03.11.2020 — в.о. голови правління, з 04.03.2021 — голова правління) Русланом Гашевим не було вжито заходів, які б сприяли виконанню товариством покладених на нього законодавством повноважень щодо стимулювання українських підприємств-експортерів та, відповідно, збільшення експорту.

Товариством припинено роботу над створенням таких продуктів як страхування експортних кредитів портфельним методом та страхування факторингу. Досі не запрацювала програма компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами, що є одним з основних інструментів стимулювання діяльності вітчизняних підприємств.

Ключові показники діяльності товариства: за 9 місяців 2021 укладено 4 договори страхування та отримано дохід у розмірі лише 116 тис. грн. Натомість видатки товариства за цей час сягнули 19,5 млн грн.

Міністерством враховано порушення керівних принципів ОЕСР під час призначення Руслана Гашева головою правління товариства. Попри те, що конкурс на призначення членів наглядової ради товариства завершився 31 січня 2021, призначення Руслана Гашева головою правління товариства 04 березня 2021 відбулось шляхом прийняття наказу Мінекономіки. 

Враховуючи зазначене, Мінекономіки готує оголошення про проведення конкурсу на посади членів наглядової ради товариства. Надалі вже оновлена наглядова рада має визначити порядок проведення публічного конкурсу на посаду голови правління товариства та, з урахуванням керівних принципів ОЕСР, провести його у відповідності до вимог щодо законності, прозорості та чесної конкуренції.

Відповідно до частини першої статті 61 Закону України «Про акціонерні товариства» тимчасово виконуючим обов'язки голови правління товариства призначено заступника голови правління товариства В’ячеслава Попова.

Нагадаємо, Експортно-кредитне агенство з'явилося у 2019 році. Основними завданнями товариства є захист українських експортерів шляхом страхування, перестрахування та гарантування; впровадження сучасних фінансових технологій у зовнішній торгівлі, розвиток експорту товарів (робіт, послуг) українського походження, реалізація програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 липня 2021
Мінекономіки перезапускає діяльність Експортно-кредитного агентства – Любченко
Міністерство економіки завершує докапіталізацію Експортно-кредитного агентства (ЕКА) до 2 млрд грн та перезапускає його діяльність для підтримки...
30 січня 2018
Вже скоро в Україні з’явиться експортно-кредитне агентство
Запуск експортно-кредитного агентства в Україні — один із пріоритетів уряду та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Про це...
23 грудня 2017
В Україні з’явиться експортно-кредитне агентство
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює прискорення запуску експортно-кредитного агентства, яке має стати ефективним інструментом...

Вибір редакції

6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...
4 січня 2023
Бюджетна підтримка агросектору та об’єднаних громад у 2023 році  
Державна підтримка агросектору та об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у 2023 році – зріз програм та субвенцій у бюджеті-2023...
8 грудня 2022
Реєстрація однорічних договорів оренди землі – юридичні колізії
Як перереєструвати та зареєструвати однорічні договори оренди землі - у блозі на AgroPolit.com розповів експерт із земельних питань Ігор...