В Мінагрополітики запустили пошук перспективних інноваційних аграрних стартапів
В Мінагрополітики запустили пошук перспективних інноваційних аграрних стартапів

В Україні, у рамках бізнес-форуму IT-Corner 2021, проходить дводенний інтенсив AGRO HACKATHON, що відбувається в рамках бізнес-форуму IT-Corner 2021, метою якого є  пошук перспективних стартапів  для підтримки інноваційних проєктів та створення успішних кейсів в аграрній галузі. Заступник міністра  аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба взяв участь у заході, повідомляє пресслужба відомства.

Під час виступу Тарас Дзьоба наголосив на важливості розвитку стартапів в аграрному секторі. 

«Ми живемо в молодій сучасній державі, яка дуже швидко та динамічно розвивається. Відбувається дуже багато змін, відкриваються великі можливості для технологічних компаній, для ІТ компаній, стартапів, які вміють та хочуть працювати з даними та знаходять ефективні рішення. І багато хто цікавиться стиком двох потужних галузей — ІТ та аграрної. Хочу зазначити, що чимало сільськогосподарських підприємств в Україні вже застосовують високі технології, аби оптимізувати економічні витрати, використання добрив, палива. Від ІТ-сфери аграрії чекають допомоги у формуванні якісного земельного кадастру, у точному землеробстві, на тваринницьких фермах. Сподіваюся, що ваші ідеї, які будуть представлені, сприятимуть впровадженню цифрових технології, автоматизації бізнес-процесів та впровадженню цифрових рішень в агросекторі», — зазначив Тарас Дзьоба.

Заступник міністра  додав, що держава всіляко заохочуватиме та підтримуватиме перспективні стартапи та їх інноваційні проєкти. Оскільки впровадження  цифрової трансформації є важливим фактором для розвитку сільськогосподарської галузі.

У заході також взяла участь засновниця старпату Flurosat Анастасія Волкова, яка увійшла в топ-100 найвпливовіших жінок світу за версією ВВС, створивши стартап, який змінює агросектор на всій планеті — від Австралії до США.

Вона розповіла свою історію розвитку платформи — від ідеї до її реалізації, від невдач до успіху,  від вкладених зусиль, коли потрібно було переконати перших агрономів, аби ті повірили у її технологію і почали її використовувати.

Коротко розповіла про свій стартап, який за допомогою збору й обробки супутникових даних і показників обладнання, встановленого на полях, а також з урахуванням погоди й інших чинників допомагає відстежувати стан посівів, виявляти проблемні ділянки, визначати необхідні заходи для покращень. 

Анастасія Волкова, висловила свою підтримку учасникам заходу та порадила брати участь у подібних проєктах, не боятися долати перешкоди, якщо хочеш досягти успіху.

Крім того, під час розмови було зазначено, що міністерство веде переговори з Анастасію Волковою по співпраці в рамках AIM FOR CLIMATE. Запуск програми відбудеться у листопаді 2021 року на конференції COP26. Це нова ініціатива створена США та Об'єднаними Арабськими Еміратами, яка вже об'єднала 24 країни. Україна цього року тільки приєдналась до цього напрямку.  

AIM for Climate спрямована на вирішення проблеми кліматичної кризи шляхом об'єднання учасників для значного збільшення та прискорення інвестицій та іншої підтримки кліматично оптимізованих інновацій у сільському господарстві та продовольчих системах протягом наступних п'яти років (2021-2025).

Довідково:

Організаторами заходу виступають ISE Corporate Accelerator та Український Фонд Стартапів  за підтримки Мінагрополітики.

До Хакатону долучились корпорації: Kernel, Agrain, IMK, Agricom Group, Continental Farmers Group, HD-group &  Boris Shestopalov, Astarta/AgriChain, GFS, а також Райффайзен Банк (Україна), Trend and Hedge Club, USAID та Українсько-Швейцарська Бізнес Асоціація.

Переможці отримають інноваційні тревел ваучери на покриття витрат на Agro Innovation Week в Дубаї та можливості пілотувати продукти у корпораціях-партерах заходу.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 вересня 2021
6 українських агрокомпаній отримають гранти від ЄБРР на впровадження інноваційних технологій
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Європейський Союз (ЄС) надають нові гранти, щоб допомогти інноваційним українським компаніям, які...
26 червня 2018
В Україні презентували ізраїльські агростартапи
26 червня 2018 на зустрічі «Find your agritech.Ізраїль» у Києві презентували найцікавіші для української агрогалузі ізраїльські стартапи....
23 червня 2017
Агростартап з України починає продаж дронів до Північної Америки (відео)
Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти про виробництво агродронів. Основними замовниками виступили фермери зі США...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...