Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання фермерських господарств
Володимир Зеленський підписав закон про стимулювання фермерських господарств

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» № 1788-ІХ (4046), який Верховна Рада ухвалила 24 вересня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Закон, що його підписав Президент, уточнює склад земель фермерських господарств та визначає коло одержувачів державної підтримки. Відповідно до документа, фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Також допомога може надаватися коштом місцевих бюджетів», — йдеться у повідомленні.

Згідно із законом, Кабінет міністрів щороку має передбачати у проєкті державного бюджету кошти на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств.

Фермерські господарства перші три роки після створення зможуть отримувати допомогу коштом держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Цю допомогу можуть надавати місцеві бюджети.

На таку допомогу можуть розраховувати:

  • новостворені фермерські садиби;
  • сімейні фермерські господарства;
  • фермерські господарства, розташовані у гірських населених пунктах;
  • фермерські господарства, розташовані на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом міністрів України.

Передбачається, що Кабмін щорічно повинен передбачати у проєкті державного бюджету України кошти на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування також можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств у місцевих бюджетах.

Фермерам, які мають статус сімейне фермерське господарство, держава буде надавати додаткову державну підтримку. Це стосується зокрема сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Грошову допомогу від держави отримають і фермерські господарства, якими може спілкуватися особа у віці до 35 років.

Згідно з пояснювальною запискою, фермерські та особисті селянські господарства спільно виробляють близько 50% валової сільгосппродукції.

Нагадаємо, що Вадим Івченко вважає, що уряд немає достатнього фінансування для закону про підтримку фермерських господарств.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 серпня 2021
В Україні порахували фермерські господарства – тенденція до зростання
На 1 липня 2021 року кількість фермерських господарств становила 48,4 тис. При цьому у 2013 році...
20 лютого 2021
Рада проголосувала законопроект, який підтримає фермерські господарства
Законопроект №4046, який сьогодні депутати прийняли в першому читанні, суттєво полегшує роботу фермерським господарствам. Про це...
10 грудня 2020
У Європі планують ліквідацію малопродуктивних фермерські господарств, а дотації дістануться тим, хто застосовує більш передові технології
У Європі планують ліквідацію малопродуктивних фермерські господарств, а їхні кошти направляти на тих, хто застосовує більш передові технології. Про...

Вибір редакції

21 жовтня 2021
Зростання ціни на газ – причини та наслідки газового шоку для АПК
Збільшення ціни на природний газ б'є по аграрному виробництву України. Адже країна має критичну залежність від газу у найважливіших галузях...
20 жовтня 2021
Держгеокадастр ініціює зміну способу оцінки вартості землі сільськогосподарського призначення для Фонду держмайна
Держгеокадастр пропонує змінити алгоритм розрахунку Фондом держмайна України оціночної вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення...
18 жовтня 2021
Перші сто днів роботи ринку землі – перевага на боці оренди
Минули перші сто днів роботи ринку сільськогосподарських земель. Ми вже можемо оцінити перші результати, доступні нам завдяки моніторингу...