Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Утилізації небезпечних відходів є надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства. Зважаючи на це, Європейська Бізнес Асоціація звернулася до голів обласних державних адміністрацій з проханням поширити інформацію серед місцевих аграріїв про можливість участі в пілотному проєкті Асоціації «Агро Варта». Про це повідомив Керівник Агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий
«Одним із типів небезпечних відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин. Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою», — зазначив Віктор Погорілий.
Він додав, що з цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта», метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.
В рамках проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. Ці компанії безкоштовно для фермерів забезпечують повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту* (збирання, перевезення, переробку та утилізацію)», — повідомив експерт.
Він додав, що подача заявок на збір та переробку тари з-під ЗЗР відбувається на спеціальній електронній платформі.
Ми сподіваємося на підтримку проєкту в регіонах, щоб збільшити поінформованість аграріїв про можливість безкоштовної передачі використаної тари з-під ЗЗР ліцензованим компаніям. З цією метою 30 вересня Асоціація також провела круглий стіл «Відповідальне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР». Близько 40 учасників взяли участь у заходів, серед яких представники агрохолдингів, дистриб’юторів, фермерських господарств», —сказав Погорілий.
Нагадаємо, що інвестиції в українську агрохімічну науку зростуть мінімум на 30-50%.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!