Голова Опішнянської громади заявив про тиск щодо передачі земель фізособам
Голова Опішнянської громади заявив про тиск щодо передачі земель фізособам

Очільник Опішнянської громади Микола Різник заявив, що йому пропонували віддати гектари земель фізичним особам з Харківщини, які пропонували це від імені чиновників Полтавської облдержадміністрації. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що після відмови, у громади почалися проблеми з керівництвом області.

За його словами, кілька місяців тому до нього зателефонував один із перших осіб з Полтавської ОДА й сказав, що до нього прийдуть люди з «ідеями»:

«Спочатку повідомили мені, що вся земля тепер належить громадам і треба правильно нею розпоряджатися. Правильно – це віддати їхнім людям (фіз.особам з Харкова) по 2 гектари і поклали на стіл 500 кольорових викопіювань, зроблених на карті нашої громади на 1000 га землі.поля, ліси, балки. Все підряд. Коли я запитав кого вони представляють, вони перепитали чи телефонував мені один з заступників голови з Полтавської обласної державної адміністрації. Я сказав, що так».
Різнику сказали, що коли він погодиться віддавати землю, то Полтавська ОДА допомагатиме з отриманням субвенцій, грошей Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) тощо. Голова громади відмовився.

Коли Опішня подавала заявку на ДФРР на термомодернізацію опорного закладу, то припустився помилки. Микола Різник написав лист і попросив проєкт не враховувати цьогоріч:

«Але до мене зателефонували знову люди і попросили зустрітися. Зустріч була пізно ввечері в Полтаві, на заправці. Ці особи представилися друзями і повідомили або я даю 100 га землі, або вони заводять кримінальну справу проти селищної ради, за підробку документів під час подачі електронної заявки в ОДА.

Звісно я знову відмовився. І все б нічого, я навіть було подумав, що можливо ті люди прикривались «чесним ім’ям» заступника голови ПОДА», — повідомив Микола Різник.

Нагадаємо, Національна поліція України повідомила про підозру екскерівникам двох держустанов, які проводили загальнонаціональну грошову оцінку земель сільгосппризначення за бюджетні кошти.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

24 вересня 2021
Із 2023 року в Україні запровадять новий земельний податок
Власників землі в Україні обкладуть новими великими податковими відрахуваннями. Про це повідомляє biz.today.ua. Зазначається, що новий вид...
21 вересня 2021
42 млн грн збитків під час загальнонаціональної оцінки землі: затримано екскерівників двох держустанов
Національна поліція України повідомила про підозру екскерівникам двох держустанов, які проводили загальнонаціональну грошову оцінку земель...
20 вересня 2021
Конституційний суд розгляне справу про ринок землі усно
Конституційний Суд України не змінив форму провадження з усної на письмову у справі за конституційними поданнями щодо конституційності закону про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...