Названо основні способи розширення земельного банку для агровиробників
Названо основні способи розширення земельного банку для агровиробників

Один із найдоцільніших способів розширення земельного банку господарства — це моніторинг земель конкурентів та бачення земельних ділянок, які не мають укладених договорів оренди. Про це повідомив засновник і керівник компанії Feodal.Online Андрій Дем’янович.

Експерт зазначив, що «безболісно» розширити свій земельний банк можна шляхом проведення аудиту, виявлення земельних ділянок без зареєстрованих договорів і їх подальшого укладання на своїх полях та землях конкурентів.

«Для цього агровиробнику необхідна система, що дозволить побачити через який час спливає термін дії договору оренди на конкретній земельній ділянці. Таким чином, фермер може бачити «слабкі місця» у земельному банку, які необхідно опрацьовувати найближчим часом. Не менш важливим нюансом є моніторинг термінів закінчення договорів оренди конкурентів. Це може нівелювати один із факторів ризику втрати ділянки. Всі ці функції та ще багато корисного функціоналу присутні у системі Feodal.Land», — розповів спеціаліст.

Ще один дієвим варіантом збільшення оброблюваних масивів, є моніторинг ділянок у межах колишньої сільської ради. Як правило, близько 50% незареєстрованих договорів оренди в межах колишньої сільради — це землі мертвих громадян. 

Перелік таких земельних ділянок можна отримати, звернувшись до територіальної громади зі списком власників земельних ділянок, який можна отримати у системі (у пункті меню експорт реєстру). Далі через управління спадщиною на ці земельні ділянки укладається договір оренди з територіальною громадою, сплачується рента кожного місяця. Такі ділянки офіційно обробляються до моменту появи спадкоємця», — зазначив Андрій Дем’янович. 

Фахівець додав, що з відкриттям ринку землі, конкуренція за земельні ділянки вийшла на новий рівень, тож без диджиталізованих інструментів і проведення землевпорядного аудиту, досить важко контролювати земельний банк, а тим паче розширювати його.

 

В системі Feodal.Land на основну користувацьку карту накладені дані з ДРРПНМ та ДЗК. Аграрій матиме швидкий доступ до інформації і змогу побачити не тільки терміни дії договорів оренди, але й повну інформацію про земельну ділянку — її місце розташування та повноту її обробітку, а також землі конкурентів. А це, своєю чергою, дозволить ефективно конкурувати з іншими підприємствами в умовах вільного ринку землі», — підсумував Андрій Дем’янович. 

Будь-які питання щодо функціонала системи, можна поставити за номером 067 10 20 10 6, Євгенія, або отримати більше інформації за посиланням.

Нагадаємо, що у територіальній громаді на Херсонщині розповіли, як боротися із самозахопленнями земель.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 серпня 2021
В Україні потрібно створити Державний земельний банк — Козаченко
Створення Державного земельного банку має стратегічне значення для України в умовах вільного ринку землі. Правильно його створювати у кооперації з...
24 грудня 2020
Неструктурована інформація про земельний банк паралізує роботу ОТГ – експерт
Якщо в ОТГ є неструктурована інформація про земельний банк, вона породжує хаос і параліч. Про це у блозі на АgroРolit.com розповів...
8 липня 2020
В Україні потрібно створити цільовий земельний банк, – Володимир Стельмах
На той момент, коли в Україні буде прямий ринок землі, слід створити цільовий земельний банк. Про це в ефірі...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...