Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
Із відкриттям ринку землі в Україні холдингам цікавіша оренда землі, адже до 2024 року купувати землю вони не можуть. Їх цікавить як вберегти свій земельний банк. Про це у матеріалі на АgroРolit.com казав головний редактор сайту Наталія Білоусова.
Вона зазначила, що якщо з’являться ті, хто хоче продати паї, вони використають своє право переуступки купівлі їхнього права оренди своїм людям, тобто наближеним до них третім особам.
«Що стосується самих холдингів, то змагання за землю буде відбуватися за рахунок саме орендної плати. Всі, кого ми опитали, кажуть одне: орендна плата не буде стрімко зростати через запуск ринку землі, але планомірно щороку +10%», — зазначила Білоусова.
Водан додала, що наразі вартість оренди по Україні різниться: від $30 до 200 за 1 га. У Сумській, Чернігівській областях: піщані ґрунти — від $30 до $100 за 1 га, за чорноземи дають $120-150 за 1 га на рік. У центральній Україні (Київ, Черкаси, Вінниця) — $160-200, Чернівецькій та Кіровоградській областях — $120-140, Хмельницькій — $140-160, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Харківській — $100-120, Полтавській — $150-200, Одеській — $100-120.
Можна зустріти і вартість оренди в $300-400 за 1 га (присутня висока концентрація холдингів та фермерів. Як правило це спостерігається місцями у Київській, Черкаській, Вінницькій, частково Хмельницькій та Полтавській областях», — пояснює вона.
Більше читайте за посиланням.
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!