Асоціація фермерів просить уряд відкласти мораторій на продаж землі
Асоціація фермерів просить уряд відкласти мораторій на продаж землі

Всеукраїнський комітет захисту рідної землі закликав Гройсмана почекати з мораторієм на продаж землі. Рішення комітету оприлюднив на своїй сторінці в Facebook президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

"Ми об’єднуємося з метою відвернути загрозу та розбудувати українську державу воістину незалежну, демократичну в основі якої має бути принцип – розвиток фермерського устрою у сільському господарстві з урахування інтересів всього українського селянства, української нації, де є утвердження заможного селянина-господаря, подолання бідності в суспільстві, укріплення віри та впевненості у власну країну", - йдеться в повідомленні.

Порядок денний: 
І. Загрози і виклики та шляхи врегулювання земельних проблем у зв’язку з можливим запровадженням ринку землі з 01.01.2017 року. 

Вирішили: 
1. Звернутися до українського народу, громадських організацій, політичних партій, що до об’єднання зусиль в цей доленосний час для Української нації перед загрозою що склалася у сфері земельних відносин, збереження та захист Українських земель, недопущення їх розпродажу. Що є загрозою української державності. 

2. Звернутися до Голови Верховної Ради України та голів фракцій щодо прийняття закону про мораторій на купівлю-продаж та будь-яке інше відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2021 року. 

3. Звернутися до голови Верховної Ради України, голів фракцій щодо неприйнятності законопроекту № 4010 від 15.07.2016 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)». 

4. Голові Верховної Ради, керівникам фракцій у зв’язку із загрозливими тенденціями у сфері земельних відносин, рейдерства, корупції, тінізації земель, провести протягом вересня-жовтня 2016 р. у Верховній Раді України Парламентські слухання з даного питання з участю громадських організацій та науковців. 

5. Звернутися до голів фракцій Верховної Ради України щодо розробки та прийняти нову редакцію закону про оренду землі з обмеженнями оренди землі однією фізичною, юридичною особою, врегулювання орендної плати, захисту прав власників земельних паїв. 

6. Звернутися до Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України, громадських організацій щодо створення робочої групи по формуванню плану збереження та захисту українських земель, українського села, деолігархізації та делатифундизації аграрного сектору. 

7. Комітету спільно з науковцями розробити і внести зміни до Цивільного та Земельного кодексів України щодо виключення поняття емфітевзис в частині земель сільськогосподарського призначення. 

8. Комітету спільно з іншими зацікавленими громадськими об’єднаннями розробити план інформаційної роботи щодо висвітлення загроз у сфері захисту і збереження української землі. 

9. Звернутися до Глав Церков про зустріч з обговорення питань щодо захисту української землі. 

10. Дане рішення направити Президенту України, Прем’єр Міністру, Голові ВРУ, Керівникам фракцій ВРУ, громадським організаціям, політичним партіям, засобам масової інформації, інформувати громадян України.

За дорученням,
Двадцяти семи Всеукраїнських громадських організацій

Співголови Всеукраїнського комітету захисту рідної землі
___________Іван Томич ___________Степан Хмара

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...