Експерт розповів, скільки земельних ділянок залишиться в оренді після відкриття ринку землі
Експерт розповів, скільки земельних ділянок залишиться в оренді після відкриття ринку землі

Велика частина земель буде залишатися в оренді навіть після відкриття ринку. Про це заявив генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль на телеканалі  UA:Перший. 

Він зазначив, що обсяги орендованій землі залежать від того, яку модель розвитку сільського господарства і аграрної економіки вибере Україна. Це питання напівдержавного характеру —  як держава буде вимальовувати розвиток.

Зараз, за ​​словами експерта, виробникам немає сенсу купувати землю. У власність необхідно вкласти величезні кошти, а вони на орендних відносинах прекрасно себе почувають.

 

Світова практика, а так буде і в Україні, свідчить, що значна частина земель буде залишатися в оренді. Ніхто не буде все купувати у власність. У власність куплять частину —  світова практика показує, що від 11% до 17% буде куплено. Решта буде в оренді », —  уточнює експерт.

На думку Павла Коваля, ціна землі, яка зараз становить $ 1-1,5 тис. за гектар, вона буде рости.

Разом з тим експерт підтримав відкриття ринку землі, проте зазначив, що необхідно доопрацювати проблемні питання.

Безумовно, початок закладено, але варто зосередитися на питаннях, які гальмують розвиток і, безпосередньо, продаж земель. Зокрема, повинна бути вдосконалена система моніторингу земель, попит і пропозиція земельних ділянок. Досить стримуючим фактором є технічні питання реєстрації, відсутність публічної бази попиту і пропозиції», — зазначає Павло Коваль.

За його словами, необхідно з'ясувати, хто саме пропонує землю, а хто її купує. Це потрібно для того, щоб не було «договорняків» і не була в цілому дискредитована земельна реформа.

Нагадаємо, що у Мін'юсті повідомили, як внести зміни до договорів оренди землі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 липня 2021
Ринок землі: найменше земельних операцій здійснено на Миколаївщині
Станом на 21 липня в Україні вже укладено 1411 угод у рамках чинного ринку землі. Про це йдеться у новому спільному...
20 липня 2021
Названо регіони-лідери та за здійсненням земельних операцій у рамках чинного ринку землі
Станом на 20 липня в Україні вже укладено 1229 угод у рамках чинного ринку землі. Про це йдеться у новому спільному...
20 липня 2021
Земля в Україні дорожчатиме на 10% щорічно – Лещенко
Щорічно землі сільськогосподарського призначення дорожчатимуть на 7-10% і вже за 10 років капіталізація сягне сотні мільярдів доларів. Про це...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...