Експерт розповів, скільки земельних ділянок залишиться в оренді після відкриття ринку землі
Експерт розповів, скільки земельних ділянок залишиться в оренді після відкриття ринку землі

Велика частина земель буде залишатися в оренді навіть після відкриття ринку. Про це заявив генеральний директор «Української аграрної конфедерації» Павло Коваль на телеканалі  UA:Перший. 

Він зазначив, що обсяги орендованій землі залежать від того, яку модель розвитку сільського господарства і аграрної економіки вибере Україна. Це питання напівдержавного характеру —  як держава буде вимальовувати розвиток.

Зараз, за ​​словами експерта, виробникам немає сенсу купувати землю. У власність необхідно вкласти величезні кошти, а вони на орендних відносинах прекрасно себе почувають.

 

Світова практика, а так буде і в Україні, свідчить, що значна частина земель буде залишатися в оренді. Ніхто не буде все купувати у власність. У власність куплять частину —  світова практика показує, що від 11% до 17% буде куплено. Решта буде в оренді », —  уточнює експерт.

На думку Павла Коваля, ціна землі, яка зараз становить $ 1-1,5 тис. за гектар, вона буде рости.

Разом з тим експерт підтримав відкриття ринку землі, проте зазначив, що необхідно доопрацювати проблемні питання.

Безумовно, початок закладено, але варто зосередитися на питаннях, які гальмують розвиток і, безпосередньо, продаж земель. Зокрема, повинна бути вдосконалена система моніторингу земель, попит і пропозиція земельних ділянок. Досить стримуючим фактором є технічні питання реєстрації, відсутність публічної бази попиту і пропозиції», — зазначає Павло Коваль.

За його словами, необхідно з'ясувати, хто саме пропонує землю, а хто її купує. Це потрібно для того, щоб не було «договорняків» і не була в цілому дискредитована земельна реформа.

Нагадаємо, що у Мін'юсті повідомили, як внести зміни до договорів оренди землі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 липня 2021
Ринок землі: найменше земельних операцій здійснено на Миколаївщині
Станом на 21 липня в Україні вже укладено 1411 угод у рамках чинного ринку землі. Про це йдеться у новому спільному...
20 липня 2021
Названо регіони-лідери та за здійсненням земельних операцій у рамках чинного ринку землі
Станом на 20 липня в Україні вже укладено 1229 угод у рамках чинного ринку землі. Про це йдеться у новому спільному...
20 липня 2021
Земля в Україні дорожчатиме на 10% щорічно – Лещенко
Щорічно землі сільськогосподарського призначення дорожчатимуть на 7-10% і вже за 10 років капіталізація сягне сотні мільярдів доларів. Про це...

Вибір редакції

1 липня 2022
Ринок землі – перший рік роботи: ціна землі, купівля продаж, області лідери
З моменту запуску ринку землі в Україні середньозважена ціна 1 га земель для товарного с/г виробництва становить 33 105 грн. За цей період було...
21 червня 2022
Ольга Шевченко: Експортери зерна отримали спрощення оформлення фітосанітарних заходів та процедур
Санітарно-ветеринарний контроль за експортом українського зерна в умовах війни, мораторій на перевірки бізнесу та виключення із цього правила,...
24 червня 2022
Микола Сольський: Існує великий ризик скорочення, як мінімум на 30% посівних площ під озиму пшеницю
Війна і агросектор – як в умовах військової агресії годують країну та світ сільгоспвиробники та чого чекати їм надалі? Про це в ексклюзивному...