На сайті Держгеокадастру розпочав роботу портал з моніторингу земель, — Роман Лещенко
На сайті Держгеокадастру розпочав роботу портал з моніторингу земель, — Роман Лещенко

З 1 липня на сайті Держгеокадастру розпочав роботу портал з моніторингу земель, де публікуються дані стосовно площі відчужених земель, переданих у користування, ціни та дані про площі, набуті у власність одним суб`єктом. Про це під час виступу у Верховній Раді повідомив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Будь-яка особа може ознайомитися на сайті з інформацією про вартість земельних ділянок, речових прав на них, розмір оплати за право користування ними», – зауважив він.

За його словами, в Україні під час мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення фактично існував тіньовий ринок.

За умов мораторію юридичні особи купували, продавали землю, юридичні особи акумулювали десятки тисяч гектарів. В останній день напередодні відкриття ринку землі проходили десятки угод між юридичними особами, які проводили операції купівлі-продажу», – зауважив Роман Лещенко.

На його переконання, старт ринку землі фактично обмежив право юросіб на придбання землі.

За даними Держреєстру речових прав на нерухоме майно станом на 1 липня на підставі договорів купівлі-продажу зареєстровано право власності на землі сільськогосподарського призначення в обсязі 61 угода. Із них підпадали під мораторій лише 3 угоди.

В той же час було відчужено 40 земельних ділянок, які не підпадали під мораторій, оскільки перебували під титулом особистих селянських господарств.

Міністр зауважив, що ця статистика не відрізняється від тієї, яка була за часів дії мораторію на обіг земель сільськогосподарського призначення.

Згідно із даними земельного моніторингу, фізичні та юридичні особи, не зважаючи на мораторій, набули у власність більше 100 га у власність в обсязі 1 суб`єктів по Україні.

Нагадаємо, нотаріуси отримали спрощений доступ до даних Державного земельного кадастру.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 вересня 2021
Національна інфраструктура геопросторових даних (НІГД) на старті сервісної революції
Кабмін готує фінальну постанову про порядок роботи Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД, або Геопортал відкритих даних). Її...
11 серпня 2021
Межі громад з’явилися на Публічній кадастровій карті, — Мінрегіон
Держгеокадастр додав новий шар на Публічну кадастрову карту – «Межі територіальних громад». Він може стати у пригоді...
16 липня 2021
Представники уряду та громад обговорили умови реформи Держгеокадастру
2339 учасників з 932 громад (65%) та 4309 представників агробізнесу взяли участь у сотні круглих столів на підтримку земельної реформи та реформи...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...