Кредитування аграріїв під купівлю землі розпочнеться через 2 роки – експерт
Кредитування аграріїв під купівлю землі розпочнеться через 2 роки – експерт

Банки готові до агрокредитування після відкриття ринку землі. Однак активність в цьому сегменті з'явиться мінімум через два роки. Про це пише finclub.net.

«Вже сьогодні банки, що працюють в сегменті агро, розробляють кредитні продукти, які дозволяють агропідприємствам отримати фінансування на покупку землі. Крім того, фермери зможуть надати свою землю в заставу банку, щоб залучити позикові кошти за доступною ціною», — розповіла голова правління Банку Альянс Юлія Фролова в проекті «50 провідних банків України – 2021 ».

Одна з причин, яка буде стримувати розвиток кредитування під заставу землі або на її покупку, – це відсутність ринкового ціноутворення на землю.

Я очікую пропозиції з боку фінансових організацій, необов'язково банків, про допомогу фермерам у викупі паїв, які зараз знаходяться в оренді. Але великої активності в перший рік лібералізації ми не очікуємо. Опитування показали, що до продажу пропонується тільки 10% всього банку землі, яка обробляється. І, відповідно, обмеження щодо можливості придбання – по 100 гектарів і тільки фізособами — буде впливати на продуктову пропозицію. Радикальних змін в 2021 році не очікуємо», – прогнозує заступник голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Юлія Фролова очікує максимальну активність в сегменті кредитування під заставу землі або на покупку землі приблизно через два роки після запуску ринку землі.

Сподіваємося, що в цьому сегменті буде серйозна державна підтримка у вигляді компенсації відсоткових ставок за такими кредитами», – розповіла топ-менеджер.

За її оцінками, максимальна ставка, по якій агрогосподарства можуть обслуговувати борг і при цьому розвивати бізнес і підвищувати ефективність і врожайність з одного гектара, становить до 3% річних.

За умови облікової ставки 6,5% (розмір облікової ставки по момент розмови; на 3 червня вона становить 7,5%. — Ред.) І вартості ресурсів на рівні до 10% розмір компенсацій, який повинен бути закладений в бюджеті, достатньо істотний», – попереджає Юлія Фролова.

Нагадаємо, що названо документи необхідні для купівлі-продажу ділянки землі.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

5 серпня 2021
Експерти розповіли, як аграрію отримати гроші на купівлю землі у банків та з держбюджету
В Україні стартувала видача комерційними банками земельних кредитів аграріям на купівлю сільськогосподарських земель та під заставу...
4 липня 2021
За програмою Доступні кредити 47% позик отримали аграрії
Від старту програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки-учасники видали 19018 кредитів на загальну суму 50 млрд грн. З усіх учасників...
24 червня 2021
У Мінагрополітики розповіли, що робитимуть із 750 тис. га землі, яка є на балансі у держави
Із 10 млн га державної землі сьогодні на балансі залишилося лише 750 тис. га. В Мінагрополітики планують відновити по них всі документи, які впродовж...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...