Іван Крулько: Подолання корупції на митниці та у податковій – це плюс 150-160 млрд грн у бюджеті
Іван Крулько: Подолання корупції на митниці та у податковій – це плюс 150-160 млрд грн у бюджеті

Якщо буде реальна боротьби із контрабандою і «схемами» із ПДВ, державний бюджет наповниться на близько 150- 160 млрд грн і кредити МВФ будуть не потрібні.
Такий прогноз дав Іван Крулько, заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат, голова ТСК із розслідування корупції на митниці та у податковій, створеної за заявами колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського, під час ефіру на «Україна 24».

За словами Івана Крулька, держбюджет недоотримав 49 млрд грн за частину 2019 і частину 2020 року лише на одній схемі – «скрутки» ПДВ і ще 1,5 млрд грн було незаконно відшкодовано ПДВ з бюджету різним компаніям.

«Це те, що доведено документально ТСК. Можу показати, які фірми та прізвища брали у цьому участь. Що таке 49 мільярдів гривень для бюджету? Це якраз ті пенсії і зарплати, які недоотримані. Бо якщо на сьогодні Пенсійний фонд на 100 млрд є дотаційним, то це половина дефіциту Пенсійного фонду. Це набагато більше, ніж те, що ми отримали у 2020-му від МВФ у вигляді кредиту. Тобто якби ці гроші прийшли у бюджет, не треба було б брати кошти в МВФ», – пояснив народний депутат.

Парламентарій звернув увагу на те, що вся державна система має бути «заточена» на подолання корупції, а також на потребу встановлення на всіх митницях скануючих систем, завдяки яким у бюджет можна було збирати до 100 млрд грн щороку.

Це те, що ми рекомендували у висновках ТСК уряду. Бо в нас із 15 скануючих систем працюють дві і то по годинах: дві години – працюють, а 22 – не працюють. Коли працюють — ніхто не їде, коли не працюють – їдуть усі. Не «вибірковими» списками контрабандистів вирішується проблема контрабанди, а встановленням скануючих систем, щоб точно знати, що у фурах, які проїжджають через держкордон у той чи інший бік», – зауважив Іван Крулько.

Під час ефіру парламентарій наголосив також на важливості роботи парламентської ТСК і потребі продовження її роботи:

У 2020 році держбюджет вдалось наповнити на 40 млрд грн лише завдяки тому, що ТСК виявила технічну помилку в системі СМКОР, яка дозволяла уникати сплати ПДВ і незаконного відшкодування, і яку було виправлено. Наразі за матеріалами ТСК порушено 11 комплексних кримінальних справ, розслідування яких треба контролювати, аби вони раптом не були закритті після припиненням роботи ТСК».

Нагадаємо, що через «скрутки» ПДВ бюджет щороку недоотримує понад 60 млрд грн, а у влади є можливість зупинити їх за кілька місяців. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 квітня 2021
Шмигаль розповів, як позначилась на бюджеті боротьба зі «скрутками»
Державний бюджет у першому кварталі поточного року виконаний на 106%. Про це у Фейсбуці повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. ...
23 січня 2021
Головний податківець розповів чи вдалося зруйнувати схему «скруток»
З листопада 2020 року, коли в податковій системі змінювалася система моніторингу ризикових операцій, відбулося тестування IT-систем на предмет...
23 грудня 2020
Зниження ставки експортного ПДВ до 14% суттєво знизить податкові «скрутки» – експерт
Прийняття законопроекту №3656 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...