Україна за пів року відкрила 8 нових експортних ринків
Україна за пів року відкрила 8 нових експортних ринків

Україна за пів року відкрила 8 нових ринків для українських експортерів. Про це у написала голова Держпродспоживслужба Владислава Магалецька у facebook. 

«Відкриття нових ринків для збуту української продукції є одним із пріоритетів моєї роботи. Зустрічей та переговорів у різних форматах наскільки багато, що не звертаєш особливої уваги на загальні показники. Просто працюєш і працюєш, не оглядаючись назад. Але напередодні півроку роботи на посаді голови Держпродспоживслужби все ж таки корисно підбити підсумки», – написала Магалецька.

Вона зазначила, що у Японію, Лівію, Аргентину та Ліван тепер можна поставляти українське молоко та молокопродукти.  Ефіопія стала відкритою для українських виробників яєць; Сербія – для українського тваринного білка; ОАЕ – для великої рогатої худоби.

Відкрили також один незвичний і цікавий ринок – в Литву. Тепер в цю країну можна експортувати арахнідів для потреб захисту рослин. Йдеться про ентомофагів — комах, які споживають або паразитують на шкідниках рослин та використовуються для захисту сільськогосподарських культур.

63 товарні позиції в 11 державах та міжнародних економічних організаціях перепогоджені. Це означає, що наші експортери зберегли можливості для постачання продукції», — написала Магалецька.

Вона зазначила, що мова йде в першу чергу про країни СНД, адже Україна вийшла з домовленостей в рамках цієї організації.

Але ми не маємо права втратити, наприклад, ринки Центральної Азії, Молдови чи Закавказзя. Тому була проведена реально титанічна робота по переузгодженню документів на велику кількість продуктів. Для розуміння тільки з Узбекистаном було заново підписано 11 сертифікатів. Окрім того, були перепогоджені документи із Сінгапуром із Південною Кореєю», — написала вона.

Владислава Магалецька нагадала, що також було відновлено експорт продукції українського птахівництва до ЄС.

Це стало можливим завдяки досягненню визнання ЄС зонування України за високопатогенним грипом птиці. Проводиться робота по відкриттю ринків на всіх континентах світу. Детальніше напишу про це згодом, а поки назву найбільш перспективні для експортерів країни: ЕС, Китай, Сінгапур, Індія, В’єтнам, ПАР, Індонезія», — написала очільниця Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, що в Україні створили асоціацію для лобіювання експортних інтересів малих і середніх компаній.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 липня 2021
Ліберія відкрила ринок для українських виробників м’яса птиці
Українські виробники м’яса птиці та продуктів з нього отримали можливість експортувати продукцію до Республіки Ліберія. Відповідний сертифікат...
25 січня 2021
Україна збільшила агроекспорт до Саудівської Аравії на 11%
Експорт української сільськогосподарської продукції до Саудівської Аравії в січні-листопаді 2020 року зріс на 11% й становить $410,9 млн. Про це...
10 липня 2020
Український агроекспорт сягнув $9 млрд
Зовнішньоторговельний оборот продовольчими товарами і с / г продукцією в січні-травні 2020 року становив $ 11,64 млрд, що на 4% більше, ніж за...

Вибір редакції

23 вересня 2021
Огляд законопроєкту про організацію водокористувачів та меліорацію
Юрист Kosovan Legal Group Валентин Бичек проаналізував законопроект 5202 про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної...
22 вересня 2021
Аграрний комітет Верховної Ради наполягає на збільшенні майже вдвічі держпідтримки сільгоспвиробників у 2022 році
Під час засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань...
21 вересня 2021
Аграрії отримали з бюджету 1,5 млрд грн дотацій за 2021 рік
Державна підтримка підприємствам АПК за 2021 рік виплачена аграріям в розмірі 1 млрд 551 млн грн із передбачених в бюджеті 4,5 млрд грн. Про це...