Німеччина надасть консультації щодо відновлення Мінагрополітики
Німеччина надасть консультації щодо відновлення Мінагрополітики

Міністр аграрної політики та продовольства України (МАПП), Роман Лещенко, погодив з АПД конкретне планування роботи, відповідно до рішень Координаційної ради проєкту. У своєму вітальному слові аграрний аташе Посольства Федеративної Республіки Німеччина, Франк Мюллер, наголосив на різноманітності проєктів у Двосторонній коопераційній програмі (ДКП) Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини (BMEL) та на синергії програми. Про це повідомляє agroperspectiva.com. 

Зазначається, що Катрін Даліц, керівник групи з питань міжнародного консалтингу в IAK Agrar Consulting GmbH, підкреслила готовність IAK та АПД продовжувати консультувати Мінагрополітики на основі німецького досвіду та, зокрема, надалі розвивати систему сільськогосподарського дорадництва.

Роман Лещенко подякував за попередню підтримку в налагодженні двосторонньої співпраці між Мінагрополітики і Федеральним міністерством продовольства і сільського господарства Німеччини, зокрема за розмову з Парламентським Держсекретарем, Уве Файлером:

Мінагрополітики в даний час стикається з величезними викликами. Німецький досвід може бути дуже корисним у відновленні Міністерства. Тому я підтримую заплановані заходи АПД в цій області реформ».

Лещенко назвав відповідальних контактних партнерів і в цьому контексті посилався на розділ «Сільське господарство» в «Національній економічній стратегії на період до 2030 року», який визначає поточні пріоритети аграрної політики України.

З метою розкриття потенціалу для розвитку аграрного бізнесу в територіальних громадах (ТГ), Лещенко висловив свою зацікавленість у продовженні у 2021 році консультаційно-навчальних заходів, розпочатих АПД у співпраці с Міністерством минулого року, і запропонував свою підтримку.

Лещенко також висловився за підтримку розвитку дієвих сільськогосподарських кооперативів.

Фолькер Зассе, керівник АПД, також представив заплановані проєктні заходи АПД на 2021 рік. Стосовно сфери реформ АПД «Сільський розвиток через співробітництво між підприємствами та адаптовані системи підтримки сільського господарства», він приділив основну увагу наданню європейського досвіду та вивченню вимог ЄС, наприклад, в контексті «Зеленої угоди».

Марія Ярошко, заступниця керівника проєкту AПД, представила основні підходи LandAtlas та попросила підтримки у наданні вихідних даних для подальшого розвитку цього геоінформаційного інструменту для формування політики.

З огляду на сферу реформ «Модернізація вищої освіти та системи наукових досліджень», Лещенко особливо відмітив сприяння аграрній освіті:

Майбутні керівні кадри в сільському господарстві України необхідно навчати з орієнтацією на практику, на основі міжнародного досвіду і з використанням сучасних методів».

У цьому контексті Лещенко також привітав діяльність АПД у сфері підготовки політики, що базується на фактичних даних, а також підкреслив, що відомчі дослідження Мінагрополітики також повинні базуватися на надійній аграрній статистиці, включаючи збір і аналіз виробничих даних на основі моделі Мережі даних бухгалтерського обліку фермерських господарств ЄС (Farm Accountancy Data Network, FADN), і звернувся до АПД за підтримкою щодо розробки відповідної концепції для України.

Міністр також запевнив, що підтримує подальший розвиток Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ).

У центрі уваги тут повинна бути інтеграція українського аграрного бізнесу до європейської та міжнародної мережі», — зазначив Лещенко.

Нагадаємо, що з 21 квітня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства юридично припиняє виконувати повноваження в аграрній сфері.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 травня 2021
Роман Лещенко повідомив, коли Мінагрополітики розпочне повноцінну роботу
Міністерство аграрної політики розпочне повноцінну роботу вже у травні 2021 року: бюджет міністерства підписано, штат узгоджено. Про це заявив...
30 квітня 2021
Зеленський  підписав закон про збільшення фінансування Мінагрополітики
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до додатків № 3 та № 4 до Закону України «Про Державний бюджет...
21 квітня 2021
Роман Лещенко повідомив, за яких умов і коли запрацює оновлене Мінагрополітики
Мінагрополітики розпочинає всі необхідні процедури для повноцінного запуску. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман...

Вибір редакції

13 вересня 2021
Ринок землі: переукладання договорів оренди померлого пайовика, легалізація емфітевзису та спадкування понад 100 га в одні руки
Відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення поставило перед аграріями низку питань без чітких відповідей. Як діяти орендарю для...
8 вересня 2021
Зрошення та меліорацію в законі 5202-д  – що принесе ринку створення об’єднання водокористувачів  та стимулювання гідротехнічної меліорації земель
Депутати сьогодні втретє спробують проголосувати в першому читанні за законопроект «Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання...
30 серпня 2021
Ринок землі — два місяці від старту: земельні операції, ціна, оренда, спадкування, переважне право, 100 га в одні руки, інвентаризація, кредитування
Аналіз ринку сільськогосподарських земель (операції з купівлі та продажу землі, ціна 1 га в регіонах, оренда), основні проблеми нотаріусів при...