Україна набула повноправного членства в Міжанродній організації законодавчої метрології
Україна набула повноправного членства в Міжанродній організації законодавчої метрології

20 квітня 2021 року Мінекономіки отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML). Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології було ратифіковано Верховною Радою України 5 листопада 2020 року.

«Україна пройшла довгий шлях до набуття повноправного членства у зазначеній організації, а саме протягом 23-х років з 1997 року, коли була членом-кореспондентом OIML. Статус члена-кореспондента стримував розвиток сучасної метрологічної системи України та можливість її визнання на міжнародному рівні», — прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

На сьогодні набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати у всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації.

Україна матиме можливість брати участь у системі сертифікації OIML. Сертифікати визнаються усіма державами-членами організації, зокрема, державами-членами ЄС, країнами Північної та Південної Америки, Африки та Азії. 

Повноправне членство дозволить національним виробникам засобів вимірювальної техніки поставляти свою продукцію на ринки держав-членів організації без проведення додаткових процедур їх оцінювання. Крім того, набуття Україною членства в OIML є важливим для виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також суттєвим кроком на шляху до укладання «промислового безвізу», — підкреслив міністр. 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 травня 2021
Нова політики в органічному виробництві надасть нові експортні можливості для України — Євросоюз
Запровадження нової політики в органічному виробництві даватиме нові можливості для українського експорту. Про це розповів Мігель...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...