Молочний альянс першим відправив молочну продукцію в ЄС в рамках квот
Молочний альянс першим відправив молочну продукцію в ЄС в рамках квот

Українське підприємство "Молочний альянс" провело першу поставку молочної продукції (сухе знежирене молоко) в Польщу по безмитної квоти, встановленої Угодою про асоціацію Україна-ЄС. Про це повідомляє прес-служба холдингу. 

"Група компаній" Молочний альянс "провела першу в історії сучасної України поставку в ЄС в рамках встановлених для нашої країни річних квот на експорт молока та молочної продукції. Продукція була проведена на Золотоніський маслоробний комбінат, який має сертифікацію Єврокомісії. Перша партія в обсязі 20 тонн була експортована до Польщі", - йдеться в повідомленні.

Найближчим часом компанія відправить до Польщі ще 80 тонн сухого молока.

Нагадаємо, у квітні "Молочний альянс" вже проводив пробне постачання молочної продукції в ЄС за замовленням компанії "Український торговий дім" Надія "з міста Варна (Болгарія) зі сплатою всіх митних зборів.

На сьогоднішній день 12 українських переробників мають дозвіл на експорт молочної продукції в ЄС: у десяти Єврономер почали діяти з 10 січня 2016 року, ще у двох - з 26 квітня.

З початку дії економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС у 2014 році Україна не використовувала квоти на безмитні поставки молочної продукції. Квоти на експорт сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу, передбачені Угодою про асоціацію, є тарифними і означають лише обсяг товарів, який може бути поставлений без мит.

У 2015 році Україна експортувала деякі продукти, перевищивши квоти, - наприклад, мед (в минулому році Україна перевищила свою тарифну квоту по цьому продукту в чотири рази), сік (тарифна квота перевищена в сім разів), кукурудзу (тарифна квота перевищена майже в 20 раз).

УНІАН

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 серпня 2016
Посол ЄС радить зосередитись на децентралізації
Посол Євросоюзу Ян Томбінський, що завершує  свою місію в Україні, виокремив пріоритетні напрямки, в яких на його думку мають відбуватися зміни...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...