Скорочення викидів парникових газів: у Мінекономіки анонсували зміни для сільського господарства
Скорочення викидів парникових газів: у Мінекономіки анонсували зміни для сільського господарства

19 квітня відбулася традиційна щотижнева зустріч заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького з представниками профільних асоціацій, в рамках якої було обговорено актуальну не тільки для України, але й у глобальному значенні тему – питання скорочення викидів парникових газів в рамах Паризької кліматичної угоди. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

До заходу долучились міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський та його заступниця Ірина Ставчук.

Зокрема, розглянуто проєкт Другого національно визначеного внеску України до Паризької угоди, що є загальнонаціональною ціллю щодо скорочення викидів парникових газів, яку Україна буде подавати до рамкової Конвенції ООН зі зміни клімату.

«Це дуже важлива ініціатива для нашої держави – долучення до глобальних екологічних ініціатив з точки зору контрольованості і зниження викидів парникових газів в навколишнє середовище. Це також важливо з точки зору нашої європейської інтеграції. Ми винесли обговорення в публічну площину, щоб усі сторони могли висловити свою позицію і ми спільно напрацювали сценарій подальшого розвитку аграрного сектору з метою досягнення кліматичної нейтральності», — зазначив заступник міністра Тарас Висоцький.

Другий національно визначений внесок України до Паризької угоди – це концепція розвитку держави для досягнення екологічно і економічно доцільних перевтілень в усіх секторах економіки: енергетиці, промисловості, транспорті, будівлях, сільському і лісовому господарствах та управлінні відходами.

Запропонований документ передбачає на загальнонаціональному рівні досягти скорочення викидів парникових газів на 65 % у 2030 році порівняно з 1990 роком.

Для сільського господарства, зокрема, передбачається збільшення використання технологій мінімального або нульового обробітку ґрунту; перехід на добрива з повільним вивільненням поживних речовин; збільшення частки земель органічного виробництва до 3 % в 2030 році; збільшення виробництва та використання біогазу тощо, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, озвучено суму необхідних інвестицій в український агросектор в рамках реалізації «Європейського зеленого курсу».

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 квітня 2021
Озвучено суму необхідних інвестицій в український агросектор в рамках реалізації «Європейського зеленого курсу»
В рамках реалізації «Європейського зеленого курсу» Європарламент вирішив, що відтепер 30% прямих дотацій фермерам...
16 квітня 2021
В Україні озвучено деталі запровадження агросектором європейського «зеленого курсу» (Green Deal)
Озвучено чотири складові європейського «зеленого курсу» (Green Deal), які потрібно адаптувати українському агросеткору для зближення з...
14 квітня 2021
Україна готова забезпечити продовольчу безпеку Йорданії – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Королем Йорданського Хашимітського Королівства Абдаллою ІІ ібн Аль-Хусейном, у якій...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...