Українські агровиробники прорвалися на китайський ринок крохмалю
Українські агровиробники прорвалися на китайський ринок крохмалю

Україна встановить історичний рекорд з експорту картопляного крохмалю в сезоні-2020/21 (вересень-серпень). Про це повідомляє EastFruit.

Як зазначається у повідомленні, тільки за перші п'ять місяців поточного сезону країні вдалося експортувати майже в три рази більше цієї продукції, ніж за весь попередній маркетинговий рік. Тим часом, імпорт картопляного крохмалю в Україні різко знизився, а торговий баланс країни може вперше вийти на позитивні показники як мінімум за останні 5 років.

Тільки за період з вересня 2020 по січень 2021 року Україна змогла експортувати практично 1,1 тис. т картопляного крохмалю, тоді як за попередні сезони обсяги експорту за весь маркетинговий рік коливалися в межах 100-400 тонн.

Ключовим і практично єдиним ринком збуту українського картопляного крохмалю за кордоном в поточному сезоні став Китай, який імпортував близько 95% від усього українського експорту і вже встиг встановити новий рекорд імпорту з України. Тільки з вересня 2020 по січень 2021 року в Китай було відправлено понад 1 тис. т української продукції. З одного боку, Україна дійсно вдалося здійснити справжній прорив на китайському ринку картопляного крохмалю за останні кілька сезонів, і вже зараз можна сказати, що Китай стає основним експортним напрямом для української галузі, — повідомляє директор підприємства «Вимал» Сергій Самоненка.

За його словами,  насправді за лаштунками експорту українського крохмалю в Китай захована проблема –  українські виробники просто «викинуті» з власного ринку демпінговим імпортом з Республіки Білорусь.

Продажі на внутрішньому ринку приносять прямий збиток, і експорт в Китай — це хоч якась можливість надати економічну доцільність виробництва картопляного крохмалю в Україні», – додав він.

Однак, за його словами, поточний обсяг імпорту українського картопляного крохмалю в 1,1 тис. т має мінімальний вплив на ринок Китаю і виглядає незначним в порівнянні з імпортом з ЄС.

Якість українського крохмалю — це один з найголовніших чинників українського прориву на китайському ринку. Яскравим підтвердженням високої якості картопляного крохмалю, поставленої з України в Китай, можуть служити вже задокументовані факти копіювання упаковки нашої продукції на китайському ринку», — додав Самсоненко.

Нагадаємо, що крохмал відноситься до продуктів, євроквоти на які аграрії не використовують.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 червня 2022
Україна у новому МР виготовить рекордний  обсяг картопляного крохмалю
У новому МР очікується, що Україна виробить рекордну кількість картопляного крохмалю. Про це повідомила експерт Всесвітнього банку з...
21 грудня 2021
У 2021 році експорт до Китаю зріс на 20%  – Держпродспоживслужба
За 10 місяців 2021 року експорт українських товарів до Китаю зріс на 20% та склав 12% від усього українського експорту. Найбільше зростання...
9 грудня 2021
На Львівщині запустили новий крохмальний завод вартістю $7 млн
На Львівщині, у Золочівському районі, у місті Глиняни на базі «Централ Плейнс Груп» у тестовому режимі запустили в роботу новий...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...