УЗА застерегла уряд від обмеження експорту соняшникової олії
УЗА застерегла уряд від обмеження експорту соняшникової олії

На думку Української зернової асоціації (УЗА), у разі запровадження в Україні квот на експорт соняшникової олії, це може призвести до втрати $3 млрд валютної виручки лише до кінця нинішнього сезону. Про це повідомила пресслужба УЗА.

«Українська зернова асоціація стурбована чутками про бажання окремих популістів в уряді проштовхнути обмеження експорту соняшникової олії з України через запровадження квотування та встановлення квоти на нульовому рівні», – йдеться у повідомленні.

В УЗА прогнозують, що внаслідок ухвалення такого може бути втрачено близько 3 млрд дол. валютної виручки – «з огляду на те, скільки олії через обмеження не буде експортовано до кінця поточного сезону».

Понад те, обмеження експорту може спровокувати відмову аграріїв від вирощування соняшнику і, як наслідок, великий дефіцит сировини для переробників у новому сезоні. Це спричинить ще більше зростання ціни як на сировину, так і на соняшникову олію, застерігають в Асоціації.

На фоні зростання дефіциту бюджету та зменшення валютних резервів з початку цього року, а також відсутності кредитування від міжнародних фінансових організацій – це призведе до вкрай складної ситуації в економіці та бюджеті країни», – прокоментував ініціативу стосовно обмеження експорту соняшникової олії президент УЗА Микола Горбачьов.

Він переконаний, що ухвалення такого рішення негативно вплине й на репутацію нашої країни через невиконання взятих зобов’язань.

В Асоціації наголошують на відсутності об’єктивних підстав для обмеження, квотування чи ліцензування аграрного експорту та олійного, зокрема, як немає й дефіциту олії на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, що нещодавно Кабмін підготував проект постанови про обмеження експорту соняшнику і соняшникової олії. Після резонансу був підготовлений новий проект про квотування експорту соняшникової олії з України.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

28 квітня 2021
Між Україною та ЄС може виникнути торговельний конфлікт через соняшник
Між Україною та ЄС може виникнути новий торговельний конфлікт через пропоновану урядом тимчасову заборону експорту насіння соняшнику. Про це...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...
24 квітня 2021
Заборона експорту соняшнику є протиправною мірою, — Роман Лещенко
Обмеження експорту соняшнику - це радянські практики адміністративного регулювання, які в умовах ринкової економіки дають негативний ефект або...

Вибір редакції

5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...