Чернігівська міськрада встановила пільги по сплаті земельного податку для бізнесу
Чернігівська міськрада встановила пільги по сплаті земельного податку для бізнесу

Депутати Чернігівської міської ради 11 серпня проголосували за встановлення пільг по сплаті земельного податку для бізнесу, який використовують за призначенням землі промисловості, транспорту та житлової та громадської забудови. Про це повідомляє chernigiv-rada.gov.ua.

Ці пільги будуть діяти з 1 вересня 2016 року.

Згідно з рішенням міської ради, податки зменшені на земельні ділянки, що перебувають у власності:

- Громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації і відносяться до категорії «землі промисловості» в розмірі 1 / С, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року;

- Громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації і відносяться до категорії «землі транспорту» в розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.

- Громадян, фізичних осіб-підприємців, підприємства, установи та організації і відносяться до категорій, віднесених до п. 5.1.9 «землі житлової та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель за комерційною функцією використання, в тому числі, зайняті поточним будівництвом та відведені під майбутнє будівництво »в Додатку 4 до рішення Чернігівської міської ради від 30 січня 2015« Про місцеві податки »в розмірі 1/3, за умови відсутності у таких суб'єктів податкового боргу станом на 1 вересня 2016 року.

Необхідність надання додаткових пільг по сплаті земельного податку пов'язана з сьогоднішньою економічною ситуацією, а також тим, що з 2016 року плата у вигляді земельного податку зросла для бізнесу більш ніж в два рази (до 243%). Очікується, що ці пільги будуть сприяти збереженню виробничого сектора в економіці міста та поліпшення інвестиційної привабливості Чернігова.

Під час обговорення цього питання на пленарному засіданні мер Владислав Атрошенко зазначив: «Доводжу до відома депутатів і всіх присутніх, що сукупні пільги фізичних і юридичних осіб складають на сьогодні приблизно 20 мільйонів гривень недоотриманих міським бюджетом коштів». Тому нові пільги мають надаватися не огульно, а виважено.

Міський голова підкреслив, що в питанні звільнення від земельного податку фізичних осіб міська рада вже визначилася раніше, керуючись саме таким принципом. Вони надані не всім землевласникам поспіль, включаючи заможних - а соціально незахищеним верствам населення, які отримують субсидії.

Крім того, на майбутнє міський голова зазначив, що всі питання з пільг та соціальних видатках повинні прийматися 1 раз в рік, коли складається бюджет.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...