Зеленський розраховує на інвестиції Катару у технології, інфраструктуру та аграрну сферу
Зеленський розраховує на інвестиції Катару у технології, інфраструктуру та аграрну сферу

Президент Володимир Зеленський розраховує на залучення інвестицій з Катару у високі технології, інфраструктуру, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори. Про це він розповів у інтерв'ю катарським ЗМІ, текст якого опублікований на сайті глави держави.

«Хочу наголосити: Україна відкрита до залучення іноземних інвестицій, зокрема суверенних та інвестиційних фондів Катару, у такі напрями, як високі технології, інфраструктура, фінансовий, енергетичний та аграрний сектори», — зазначив Зеленський.

Президент зауважив, що торговельно-економічна співпраця є основою відносин України з Катаром. За його словами, двосторонній товарообіг за результатами 2020 року становив майже 150 млн дол. США, що вдвічі більше, ніж, наприклад, у 2018 році, та додав, що цьогоріч динаміка товарообігу збільшилася.

Глава держави сподівається, що нинішнього року попри COVID-19 вдасться провести друге засідання Спільної міжурядової українсько-катарської комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва.

Водночас він підкреслив, що серед іншого перспективним для інвесторів є проєкт Велике будівництво, а також інвестиції в аграрну галузь.

Влітку цього року ми розпочинаємо історичну земельну реформу, яка встановлює прозорі відносини в аграрній сфері. Україна відома своїми багатющими чорноземами по всьому світу. Дві третини нашої території – родючі ґрунти. А це – понад 42 мільйони гектарів землі сільськогосподарського призначення. Тому в аграрному секторі у нас багато напрямків для інвестицій: у тваринництво, переробку сільськогосподарської продукції, логістичну інфраструктуру», — заявив Зеленський.

Водночас він нагадав, що Україна є потужним постачальником продукції металургійної промисловості і надійним постачальником продукції аграрного сектору та харчової промисловості.

Наша країна готова виступити гарантом світової продовольчої безпеки. Українські експортери мають змогу вже зараз впроваджувати необхідні процедури сертифікації, насамперед ідеться про відповідність вимогам халяль», — відзначив президент.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Роман Лещенко повідомляв, що українська делегація в Катарі обговорюватиме експорт продовольства.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 квітня 2021
Українська делегація в Катарі обговорюватиме експорт продовольства, — Роман Лещенко
Важливою складовою переговорного процесу під час візиту президента України Володимира Зеленського до Катару є особисте спілкування лідерів країн....
9 березня 2021
Україна нарощуватиме експорт зернових, продукції птахівництва та олії до Катару
Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, та посол Держави Катар обговорили перспективи розвитку...
13 травня 2020
Україна може забезпечити потреби Катару в агропродукції, – Кулеба
Україна може забезпечити потреби Катару в агропродукції. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомляє BIZAGRO.  ...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...