Земельний пай - не перешкода для отримання субсидії
Земельний пай - не перешкода для отримання субсидії

Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

При розрахунку розміру субсидії враховується дохід, який приносить це майно. Якщо пай не здається в оренду, то дохід відсутній. Однак, це не означає, що родина позбавляється можливості скористатися безповоротною державною допомогою у сплаті комунальних послуг.

«У суспільстві ширяться чутки про те, що якщо у будь-кого з членів родини у власності є земельний пай, то така сім’я не може претендувати на субсидію. Відповідально заявляю - це неправдива інформація», – наголосив він.

За словами Гройсмана, людина отримує пенсію у розмірі 1 400 грн. При цьому володіє земельним паєм, який умовно приносить їй дохід 2 000 грн на рік. Таким чином дохід цієї людини за рік становить 18 800 гривень. При розрахунку субсидії для такої людини береться її середньомісячний дохід – тобто 1 566 грн. (18 800/12 місяців). Він ділиться на прожитковий мінімум – 1 399 грн, ділиться на 2 (базовий коефіцієнт) і множиться на 15% (згідно з формули розрахунку субсидії).

«Це означає, що оформивши субсидію, комунальні витрати цієї людини становитимуть лише 8,4% від сукупного доходу. Тобто, 131 грн на місяць людина сплачуватиме за комуналку самостійно, решту - заплатить держава. Не вірте пліткам – звертайтеся до органів соціального захисту. Там фахово розкажуть про розмір вашої субсидії», – зауважив прем’єр-міністр.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 квітня 2019
Українські пайові землі коштують $80 млрд – експерт
Українські пайові землі коштують $80 млрд. Про це у своєму блозі «Пайовики, хто вони: підопічні, вибухонебезпечна бомба чи ласий шматок?»...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...