Кошти за земельний аудит повернуться до бюджету громади — фахівець
Кошти за земельний аудит повернуться до бюджету громади — фахівець

Для того, щоб окупити аудит земельного банку однієї колишньої сільської ради, достатньо продати право оренди на одну земельну ділянку на земельному аукціоні. Тим самим кошти, витрачені на аудит, повернуться до бюджету, а також буде наведено лад у земельному банку громади. Своєю чергою аудит дає можливість побачити прогалини та можливості для подальшого розвитку громади. 

Про окупність та результативність земельного аудиту спецпроєкту «Цифрова громада» від Feodal.Online на прикладі Тетіївської територіальної громади, яка розташована у Білоцерківському р-ні Київської обл., йдеться у матеріалі «Перший пішов — Тетіївська громада на шляху до оцифрування земельного банку» на AgroPolit.com.

Зазначається, що ціни на послуги з аудиту земельного банку громади варіюються від 20 до 500 тис. грн, адже вартість аудиту залежить від кількості колишніх сільських рад, які увійшли в громаду. Швидкість аудиту залежить від величини громади, але в середньому займає близько одного-двох тижнів

«Кількість колишніх сільських рад може становити від 1 до 25. Але середня вартість аудиту складає 200 тис. грн, адже зазвичай у громаду входить у середньому 10 сільських рад», — розповів Андрій Дем'янович, засновник сервісу Feodal.Online.

За його словами, аудит дає можливість виявити ділянки необґрунтованого обробітку, кількість яких мінімально складає 10-20 га на кожну з колишніх сільських рад. 

Я впевнений, що спеціалісти Feodal.Online допоможуть нам вивчити стан зембанку і зрозуміти, в якому напрямку рухатись далі. Хочу, щоб аудит нам показав, які аграрії які землі використовують, законно чи ні. А далі ми будемо визначатися, чи потрібні нам такі орендарі, чи ні», — прокоментував Богдан Балагура, голова Тетіївської ОТГ.

За його словами, якщо в результаті перемовин консенсусу не буде знайдено, то варто розривати старі договори й надавати землі новим користувачам. Фактичним завданням земельного аудиту, на думку голови громади, є пошук неефективних орендарів та підприємців.

Всі говорять, що сплачують податки, але для предметної бесіди нам потрібно провести аналітику: скільки землі орендується, чи є сплата ПДФО, скільки взагалі є комунальної землі у власності громади, який її відсоток у користуванні, скільки орендарів сплачують відсоткову ставку. А потім на основі цієї інформації ухвалювати подальші рішення. За 2-3 місяці ми познайомимося з усіма аграріями та підприємцями», — зазначив голова громади.

Своєю чергою, Андрій Дем’янович повідомив, що насамперед після проведення аудиту територіальна громада отримає доступ до системи з візуалізованим земельним банком, і інформацією про право власності та права користування земельними ділянками. Крім того, в системі можна побачити необґрунтований обробіток, а також мати до неї доступ 24/7.

Фахівці Feodal.Online готові допомогти навести лад у земельному банку всім громадам та безкоштовно оцифрувати межі однієї колишньої сільської ради. 

За безкоштовною консультацією щодо моніторингу земель громади і за інформацією про системи управління зембанком звертайтеся за тел.: +380 (98) 614 89 54.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 вересня 2021
Компанія Feodal.Оnline потрапила у ТОП кращих IT-компаній України
За результатами незалежного рейтингового дослідження Українська народна премія — 2021 компанія Feodal.Оnline потрапила до переліку найкращих...
13 серпня 2021
Аудит на мільйон, або Як Скадовська територіальна громада долучилася до диджиталізації земельного банку
Землевпорядний аудит у цифрах: результати Скадовської територіальної громади Питання «Як збільшити надходження до бюджету?» постає у...
27 березня 2021
Озвучено переваги земельного аудиту для територіальних громад
Аудит — це можливість побачити прогалини та можливості для подальшого розвитку громади. Насамперед після проведення аудиту територіальна...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...