Земельну реформу в Україні гальмують на фінальних стадіях – депутат
Земельну реформу в Україні гальмують на фінальних стадіях – депутат

У Верховній Раді вже третій день поспіль розглядають один з фінальних законопроектів в рамках земельної реформи (№2194, щодо дерегуляції земельних відносин). За два дні нардепи пройшли лише десяту частину від загальної кількості поправок (346 з 3128), більшість депутатів наполягають на їх обговоренні в сесійній залі, адже незадоволені документом. Про це пише OBOZREVATEL. 

Зазначається, що у фракції «Слуга народу» називають поправки супротивників земельної реформи спамом і не виключають, що розгляд фінальних законопроектів може затягнутися до травня, а то і до червня.

«Опозиційні сили, наплодивши купу правок, щоразу беруть слово для їх коментування. Робиться це виключно, щоб «використовувати трибуну». Вони не аргументують доцільність або доречність запропонованих змін, тому що по суті вони відсутні. Неозброєним оком видно, це все – звичайні маніпуляції та виступи заради виступів, спрямовані на те, щоб дискредитувати дуже потрібну для України реформу», – заявила OBOZREVATEL нардеп від «Слуги народу» Олена Шуляк.

Вона не погодилася із звинуваченнями в тому, що документ пропонує знищити контроль в земельній сфері. Шуляк запевнила, що пропонується лише розподілити контрольні функції між різними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Державна координація буде залишена в повноваженнях Держгеокадастру.

Також в монобільшості не підтвердили спрощення порядку зняття родючого шару грунту – це можна буде зробити тільки на підставі робочого проекту землеустрою, в якому буде визначено, де саме і скільки потрібно зняти.

Принципових речей цей законопроект не змінює. Купувати і продавати землю зможуть лише громадяни України. Державні землі ніхто розпродавати не буде. Разом з іншими земельними законопроектами, №2194 зробить ринкові відносини в Україні сучасними і дійсно європейськими», – підсумувала Шуляк.

Багато депутатів Ради наполягають, що приймати цей законопроект не можна. Наприклад, нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич, незважаючи на пояснення «слуг», стверджує:

Фактично нівелюється контроль держави в питанні розпорядження землею уповноваженими на це суб'єктами. Ми не проти розширення повноважень органів місцевого самоврядування, але наполягаємо на збереженні контролю з боку уповноваженого органу центральної влади, особливо в питанні зміни призначення сільськогосподарських земель».

Противником законопроекту також є фракція «Батьківщини». Нещодавно її лідер Юлія Тимошенко заявила, що документ нібито продовжує стратегію влади з розпродажу землі іноземцям і ставить крапку на українському фермерстві.

«Слуга народу» все ж налаштована прийняти документ, незважаючи на те, скільки часу займе його розгляд. Також у фракції не виключають можливих позачергових засідань, щоб не гальмувати роботу над іншими ініціативами.

Ситати до теми: Війна за ринок землі – законопроєкт №2194 відправили на повторне друге читання.

Земельна децентралізація та  продаж земельних ділянок через електронні аукціони: Верховна Рада розглядає два законопроєкти, без яких реалізація земельної реформи та відкриття ринку землі сільгосппризначення здається неможливою.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 лютого 2021
Земельна реформа спричинить зростання ВВП на 1% щороку, — Роман Лещенко
Завершення земельної реформи дозволить економіці України зростати додатково на щонайменше 1% щорічно. Про це міністр аграрної політики та...
5 лютого 2021
Аграрний комітет рекомендує Раді ухвалити у другому читанні та в цілому два земельні законопроекти
Аграрний комітет допрацював два земельні законопроекти №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо...
25 грудня 2020
Зеленський просив голову КСУ не порушувати земельне питання
Президент Володимир Зеленський зустрічався із головою Конституційного суду Олександром Тупицьким ще до ухвалення рішень щодо роботи НАБУ і НАЗК та...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...