В Україні пропонують провести розслідування імпорту молочної продукції
В Україні пропонують провести розслідування імпорту молочної продукції

Виробники молока та молочних продуктів України подали до Мінекономіки заяву про порушення та проведення спеціального розслідування стосовно імпорту деяких видів молочної продукції. Про це під час прес-конференції «Криза молочної галузі України – наслідки ліберального імпорту» повідомив голова Ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, передає Укрінформ.

«14 вітчизняних молочних компаній подали заяву про порушення та проведення спеціального розслідування Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з метою захисту українського ринку від неконтрольованого імпорту молочної продукції. Цій заяві передувало погіршення стану молочної галузі», – сказав Чагаровський.

За його словами, існує тенденція збільшення обсягу імпорту молочної продукції з європейських країн. А наступного року планується встановлення нульової митної ставки на імпорт молочних продуктів з ЄС, що, відповідно, негативно вплине на молочний ринок держави.

В останні три роки суттєво збільшився імпорт в Україну молочних продуктів. У 2020 році він сягнув критичного рівня. В Україну було завезено 90 тис. т молочних продуктів, з них – 47 тис. т сирів. У молочному еквіваленті – це 1 млн т сировини. Таким чином в Україну було імпортовано молочної продукції на 300 млн дол.», –  зауважив керівник профільної спілки.

Як запевняє Чагаровський, при підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом було упущено питання підтримки вітчизняної сільськогосподарського галузі, яка, наприклад, існує в ЄС, і тим самим створені нерівні умови для конкуренції вітчизняного виробника.

Водночас фахівці наголосили, що молочні компанії не хочуть заборони імпорту, а мають на меті лише створення конкурентного спроможного ринку, зокрема введення адекватного захисту вітчизняного виробника від неконтрольованого імпорту та забезпечення державної фінансової підтримки.

Заходи, які можуть бути застосовані за результатами спеціального розслідування проти імпорту молочної продукції, – це або спеціальне мито, або кількісна квота», –  додав керівник практики міжнародної торгівлі, радник міжнародної юридичної фірми Integrities Сергій Лахно.

Очікується, що спеціальне розслідування не спровокує зростання цін на імпортні молочні продукти та триватиме близько 9 місяців. За його результатами Мінекономіки запропонує низку можливих заходів або розробить відповідну програму підтримки.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що Україна скоротила експорт молокопродуктів на 20%.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 березня 2021
Громади на Рівненщині створять молочний кластер
У рамках проекту «Сімейні молочні ферми» заплановано створення молочного кластеру на базі Здолбунівської і Мізоцької територіальних...
17 лютого 2021
Зниження ставки ПДВ на молочну сировину може призвести до здорожчання молокопродуктів – експерт
Однократне зниження ставки ПДВ при оподаткуванні операцій із поставки молока сільгосппідприємствами – з огляду на стан відповідного ринку в...
17 грудня 2020
Роман Лещенко озвучив плани щодо держпідтримки молочного скотарства
Уряду необхідно акцентувати увагу на підтримці молочного скотарства шляхом застосування адресної дотації на утримання поголів’я. Про це...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...