В Україні запровадять Електронний Офіс протидії рейдерству
В Україні запровадять Електронний Офіс протидії рейдерству

Мін'юст планує запровадити Електронний Офіс протидії рейдерству. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Ольга Оніщук.

«У 2021 році ми маємо вивести сферу державної реєстрації на новий якісний рівень, зробити її максимально безпечною та зручною для громадян. Гарантувати спокій громадян за свою власність, забезпечити ефективний захист майнових та корпоративних прав від «реєстраційного» рейдерства — це незмінний пріоритет Міністерства юстиції України і надважливе завдання для Офісу протидії рейдерству», — зазначила вона.

Що саме планується?

 • Розпочати перехід від формату швидкого реагування на порушення у сфері державної реєстрації до ризикоорієнтованої моделі запобігання «реєстраційному» рейдерству.
 • У 2020 році ми боролися із наслідками, розв’язували системні, подекуди хронічні, проблеми сфери державної реєстрації, які накопичувалися і не вирішувалися роками. У 2021-му ми продовжуємо захищати майнові та корпоративні права і відновлювати статус-кво законних власників, водночас будемо реалізовувати низку попереджувальних заходів, які стануть надійним щитом від незаконних реєстраційних оборудок із нерухомістю чи бізнесом. Перш за все, плануємо визначити перелік найбільш ризикованих реєстраційних дій та створити адекватні і дієві інструменти контролю за їх проведенням.
 • Реалізувати комплексну реформу нотаріату, яка передбачає поступовий перехід до електронної системи нотаріату, закріплення єдиного статусу нотаріуса в Україні та посилення саморегулювання нотаріальної професії.
 • Розширити «географію» реалізації проєктів інформаційної взаємодії нотаріусів та державних реєстраторів із реєстрами територіальних громад, електронною базою даних про об’єкти нерухомого майна, права на які набуті до 2013 року.
 • Запровадити автоматичне блокування технічні «щити» від реєстраційних порушень у єдиних та державних реєстрах.
 • Удосконалити засади та механізми оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації.
 • Розробити і запровадити онлайн-систему «Електронний Офіс протидії рейдерству».
 • Передбачити механізми здійснення перевірки достовірності інформації про кінцевих бенефіціарних власників, що містяться в ЄДР.
 • Ввести спрощену процедуру державної реєстрації філій та представництв іноземних юридичних осіб.
 • Скасувати обов’язкову державну реєстрацію громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи. Передбачити можливість діяльності громадських об’єднань на підставі модельного статуту.
 • Переглянути склад та повноваження суб'єктів державної реєстрації.
 • Встановити вимоги до робочого місця державного реєстратора, запровадити механізми обліку реєстраторів та контролю за припиненням їх діяльності у разі смерті або звільнення.
 • Спростити порядок отримання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, максимально цифровізувавши існуючі опції.

Нагадаємо, озвучено три основні схеми аграрного рейдерства в Україні.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

29 березня 2021
Названо основних земельних рейдерів в Україні
Головні рейдери української землі – це орендарі. Про це заявив експерт з державного управління, голова Всеукраїнського об'єднання власників...
18 січня 2021
Як аграрію правильно оскаржити дії рейдерів за трьома оснвоними схемами у Мін'юсті — алгоритм
Якщо аграрний бізнес потрапив в поле зору рейдерів, надзвичайно важливо обрати правильний спосіб захисту своїх прав: без зволікань звернутися зі...
17 січня 2021
Три основні схеми аграрного рейдерства в Україні
В Офісі протидії рейдерству проаналізували проблематику аграрного рейдерства, умовно виділивши 3 класичні схеми атаки. У...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...