Аграрні асоціації вимагають повноцінного відновлення усіх функцій Мінагрополітики
Аграрні асоціації вимагають повноцінного відновлення усіх функцій Мінагрополітики

Українські аграрні асоціації та об’єднання вимагають повноцінного відновлення усіх функцій Міністерства аграрної політики. Про це заявив голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів та Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник.

«Зараз ключова дискусія точиться навколо того, чим саме буде керувати Мінагрополітики. Бо якщо воно буде відновлене з урізаними повноваженнями, то користі з нього буде дуже мало. Будемо відстоювати, щоб аграрне міністерство було повноцінне, а не кульгавою качкою».

Повідомляється, що ситуація між відновленим Мінагро і Мінекономіки з кожним днем стає напруженішою. Перед «ліквідацією» аграрне міністерство було потужною структурою: 5 органів центральної виконавчої влади, такі як Держпроспоживслужба, Держгеокадастр, Рибне та Лісове агентства тощо. А ще велика кількість державних підприємств, ключові з яких – Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України та Аграрний Фонд і ще величезна кількість установ і землі.

Після того, як Мінагро припинило своє існування, Рибне і Лісове агентства відійшли до Мінекології, держпідприємства із землею передані на Фонд Держмайна, а решта пішло Мінекономіки. І віддавати назад Мінекономіки не збирається. ЗМІ вже повідомляли про те, що Мінекономрозвитку блокує передачу контролю над ветеринарно-санітарною вертикаллю аграрному міністерству.

Більше того, наголошує Слободяник, – Мінагро треба передати ще й сільський розвиток і меліорацію.

В країнах ЄС Міністерство аграрної політики йде ще з сільським розвитком, а в Україні сільський розвиток взагалі в Міністерстві інфраструктури. На нашу думку, потрібно відновлювати міністерство в тих функціях, які були до ліквідації і об’єднання з іншими міністерствами. Плюс варто було б передати координацію меліорацією в Мінагро, бо після посухи зрошення стане завданням саме аграрного міністерства, а не Мінекології, як є зараз»

Крім протистояння за повноваження, міністерства ще й опинились в юридичній колізії, пояснює Іван Слободяник:

Мінагрополітики не припинило існування, міністр же призначений в існуюче міністерство, але потрібно тепер забрати функції сільського господарства в Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Фактично – створити нове міністерство економіки і перепризначити Ігоря Петрашка, але в таких обставинах, навряд чи це зроблять. Як з цієї колізії будуть виходити – відкрите питання».

Нагадаємо, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко намагається «віджати» контроль за Держпродспоживслужбою (ДПСУ) та контроль за всією ветеринарно-санітарною вертикаллю у поновленого Міністерства аграрної політики та продовольства. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 січня 2021
23 аграрні громадські організації вимагають відновлення усіх функцій Мінагрополітики
23 громадські аграрні організації виступають за повноцінне відновлення усіх функцій Міністерства аграрної політики. Про це на засіданні...
25 січня 2021
В Україні пропонують відновити посаду заступника з питань фермерів при Мінагрополітики
Заступник з питань фермерів при Мінагрополітики повинен бути лобістом 40-ка тисяч українських фермерів, тож цю посаду слід поновити у...
23 січня 2021
Держпродспоживслужба на шпагаті: нові деталі «війни» між МЕРТом та Мінагрополітики за контроль на службою
Хто контролюватиме Держпродспоживслужбу (ДПСУ) та всю ветеринарно-санітарну вертикаль (міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...