На Хмельниччині виростили «здорову» кольорову пшеницю
На Хмельниччині виростили «здорову» кольорову пшеницю

Пробну партію випічки з кольорових сортів пшениці цього року тестують у сільськогосподарському підприємстві села Кузьмин Красилівського району. Про це повідомляє «Суспільне».

Головний агроном Василь Косюк розповів: цілозерновий хліб та кондитерські вироби спечуть у власній пекарні підприємства з зерна, вирощеного на полях господарства. Агроном додає: багату антиоксидантами й мікроелементами продукцію поки не вироблятимуть в промислових масштабах, бо кольорового зерна ще замало.

Головний агроном сільськогосподарського підприємства в Кузьмині Василь Косюк показав зразки кольорових зернових культур: чорної спельти, по суті «дикої» пшениці, голозерного ячменю й чорно та білозерної пшениць.

Урожайність, додає агроном, останній показник, на який зважають у вирощуванні кольорових зернових. Підприємство взяло напрямок на створення корисної їжі, каже директор Олег Білявець.

Спеціальні сорти спельти, пшениці чорнозерні й голубозерні, ячмінь пігментований. Це функціональний продукт, який кожна людина має споживати щодня, котра дбає про те, що покласти собі в шлунок. Бо це той орган, який відповідає за здоров'я людини», – пояснює Олег Білявець.

В оболонці «Чорнобрової» пшениці антиоксидантів стільки ж, як у ягодах чорниці. За словами Олега Білявця, це підтверджують науковці, яких запрошують на підприємство для навчань.

Плануємо створити наукову лабораторію і кафедру для роботи науковців над сортами хелсі-фуд. Ми не хочемо бути одноманітними, ми хочемо бути унікальними і створювати продукт, який має додаткову цінність», – каже директор.

Насіння кольорових зернових купували в селекційних українських інститутах. Чорної спельти, каже головний агроном, селекціонери надали всього 25 кілограмів, і тепер ця напівдика пшениця росте на площі 50 сотих.

«Білявої» пшениці посіяли восени 2 гектари, з яких планують намолотити до 10 тонн зерна. «Чорноброва» озима росте на площах 10 гектарів. Насіння надав одеський селекційний інститут.

Вони на Одещині не змогли висіяти зовсім, в листопаді сіяли, і озимина тільки наклюнулася і дуже раді, що нам передали, бо в нас умови набагато кращі, і ми маємо сходи», – каже агроном.

Старший науковий співробітник Одеського селекційного інституту Сергій Поліщук телефоном розповів: у гонитві за високими врожаями хлібороби втратили якість. Тому світ повертається до зернових, які мають біологічну цінність.

Ці компоненти знаходяться в кольоровому матеріалі, у кольорових злаках. Це чорнорзерна пшениця, це пшениця з синім кольором, це озерний ячмінь, також він має чорний колір, синій колір. Світ виходить на здорове харчування», – пояснює Сергій Поліщук.

З його слів, адаптовані до українських кліматичних умов кольорові сорти зернових — результат праці його та колег-селекціонерів за 10 років.

Нагадаємо, що в Україні спрогнозували суттєве зростання цін на зернові на початку 2021 року.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 лютого 2021
Україна експортувала 74% від передбаченого Меморандумом обсягу експорту пшениці
У 2020/21 МР станом на 29 січня Україна експортувала 28,74 млн т зерна, що на 7 млн т або 20% поступається відповідному показнику попереднього...
20 січня 2021
Бангладеш хоче збільшити об’єми закупівлі української пшениці
З метою компенсації можливого дефіциту поставок зерна з РФ через підвищення експортних мит, Бангладеш має намір закупити більше пшениці з України....
20 січня 2021
Динаміка збору пшениці в Україні за останні 10 років – графіка
З 2010 по 2019 роки в Україні спостерігається зростання збору пшениці. Про це свідчать дані інфографіки, оприлюднені виданням AgroPolit.com. ...

Вибір редакції

5 травня 2021
Детектор аграрних законопроєктів: публічні декларації та реальні голосування депутатів аграрного комітету
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...
28 квітня 2021
Чи потрібен у селі інститут старост: Верховна Рада ухвалила законопроєкт №4535
15 квітня 2021 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо...
26 квітня 2021
Меморандум на зернові та олію: аналіз впливу обмежень на експортну політику та внутрішній ринок України
Спроба уряду обмежити зростання цін на олію та приборкати експорт зернових за допомогою низки меморандумів про граничну кількість вивезеної продукції...