Запропоновано варіант розподілу повноважень між державними адміністраціями та місцевим самоврядуванням
Запропоновано варіант розподілу повноважень між державними адміністраціями та місцевим самоврядуванням

Уряд та парламент мають оперативно розподілити повноважень між державними адміністраціями та місцевим самоврядуванням, якщо вони не хочуть бардаку та хаосу у подальшій реалізації децентралізації. До цього в інтерв’ю  AgroPolit.com закликав перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад Іван Фурсенко.

За його словами, наразі, триває війна між губернаторами та мерами при перерізанні стрічок на об’єкта будівництва.

Такий штучно створений конфлікт треба усунути шляхом чіткого розмежування повноважень між адміністраціями та радами.

«Держава повинна здійснювати контроль і нагляд за місцевим самоврядуванням для того, щоб не приймались, явно позазаконні рішення, не співалися гімни іноземних країн під час проведення перших сесій. Ці повноваження повинні бути за місцевими адміністраціями. А місцеве самоврядування повинно вже опікуватися благоустроєм територій і щоденним життям людей, які тут проживають, на цих територіях. І, власне, слід розділити повноваження між сільськими, селищними і міськими радами з одного боку, районними і обласними радами», — підкреслив Іван Фурсенко.

За його словами, це допоможе зробити прийняття двох з трьох нагальних децентралізаційних законів закону — закон про органи місцевого самоврядуваня та про місцеві державні адміністрації. 

В Конституції України зазначено, що районні і обласні ради здійснюють представництво спільних інтересів органів місцевого самоврядування сіл, селищ і міст. Тобто, тут ключеве — не людей, які проживають в селах, селищах і містах, а сіл, селищ і міст. Тобто, обласна рада повинна займатися тими проблемами, які спільні для всіх органів місцевого самоврядування, які знаходяться в області. Це і сміттєпереробні, сміттєспалювальні заводи, будівництво злітно-посадкових смуг, нових терміналів для того, щоб літаки могли літати, привозити туристів. То великі якісь інфраструктурні об’єкти. Або медицина 3 рівня спеціалізована, та, яка може утримуватися лише на обласному рівні, коли жодний з органів місцевого самоврядування базово не може потягнути. Умовно, онкологічна клініка для населеного пункту в 50 тис. навряд чи потрібна. А для мільйонної області це аксіома, вона повинна бути. От для цього і повинні обласні ради. І от аналіз діяльності і програм обласних рад по Україні за 30 років нашої незалежності свідчить про те, що понад 97% всіх коштів, за всі роки витрачених, були направлені виключно на питання базового рівня. Тобто, обласні ради школи добудовують, обласні ради дороги будують, обласні ради освітлення роблять в якихось селах. Цього не повинно бути. Це відбувається підміна понять. Тобто, і виключно політичні такі рєшалова, і перерозподіл фінансових ресурсів на рівні області під свої мажоритарні округи окремим обласним депутатом», — підсумував Фурсенко. 

На його думку, такі кроки допоможуть усунути існуючий конфлікт.

От, власне, для цього і повинен бути закон про органи місцевого самоврядування новий і про місцеві державні адміністрації, який розмежовує —  з одного боку діяльність між державної і місцевим самоврядуванням, а з іншого боку — між місцевим самоврядуванням трьох рівнів, про які я, говорив: базовий, субрегіональний і регіональний», — каже він.

Нагадаємо, у Верховній Раді України вже два з половиною роки перебуває на розгляді проєкт Закону України №6743 «Про міські агломерації».  

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

15 лютого 2021
Мінрегіон оприлюднив межі адміністративних центрів та територіальних громад
Оприлюднено для громадського обговорення проекти розпоряджень Кабінету Міністрів України Про визначення адміністративних центрів та затвердження...

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...