Міністр назвав об’єми незаконного обігу деревини в Україні
Міністр назвав об’єми незаконного обігу деревини в Україні

Незаконний обіг деревини в Україні становить близько 30% від законного, або 5 млрд грн на рік. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна»  заявив міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський.

«Це великі гроші, які можна використовувати на лісовпорядкування, протипожежні заходи, в тому числі на заміну породного складу лісів», – зазначив міністр.

За його словами, сьогодні Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів працює над стратегією управління українськими лісами до 2035 року, яка, зокрема, передбачає поділ господарських і регуляторних функцій Держлісагентства.

З метою комплексного вирішення проблем лісового господарства міністерство працює над стратегією управління українськими лісами до 2035 року, яка, зокрема, передбачає поділ господарських і регуляторних функцій Держлісагентства.

У нас все замкнуто в одному органі, виникає конфлікт інтересів, корупційні ризики. Тому частина господарських функцій необхідно віддати окремого суб'єкта чи суб'єктів господарювання», – сказав керівник Міністерства захисту навколишнього середовища і уточнив, що це може бути одна компанія або концерн з регіональними дирекціями.

Міністр також висловився на підтримку розвитку електронних аукціонів з реалізації деревини, її сертифікації і забезпечення простежуваності «від лісу до виробів».

На його думку, необхідно передбачити можливість виставляти на аукціонах як великі лоти для великих деревообробних підприємств, так і невеликі лоти для локальних виробників, які сьогодні, за його словами, «фактично залежать від настрою директора лісгоспу».

У той же час Абрамовський зазначив, що важливим залишається питання мотивації керівників лісгоспів максимізувати прибуток.

Зараз відрахування частини чистого прибутку до держбюджету на рівні 90%. Це просто вимиває кошти з підприємств. Будемо вносити пропозиції з цього приводу, що частка чистого прибутку повинна бути 30%, оскільки навіть в нинішньому стані лісова галузь платить 6 млрд грн податків, фактично нічого не отримуючи від держави», – додав Абрамовский.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України ухвалив проєкт постанови, якою запровадив радикальне обмеження на проведення будь-яких суцільних рубок на гірських схилах Карпатського регіону.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 січня 2021
Озвучено деталі запуску земельного кредитування та доступу до фінансування дрібних виробників в Україні
Для запровадження іпотечного кредитування та доступу до фінансування дрібних виробників потрібно заснувати фонд часткового гарантування кредитів. Про...
7 січня 2021
Міністр аграрної політики презенутвав земельні закони для прийняття Радою
Парламенту потрібно прийняти більше 10-ти законопроектів. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко,...
28 грудня 2020
Шість напрямків дорожньої земельної карти на 2021 рік від Романа Лещенка
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко окреслив дорожню карту земельної реформи у 2021 році. Про це повідомляє...

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...