В Україні збережеться коньячна галузь
В Україні збережеться коньячна галузь

Уряд ухвалив довгоочікувану поправку до законодавства, яка обмежує норму використання імпортних коньячних спиртів у коньяках України. Про це повідомляє finance.ua.

Так, з 1.01.17 допустима частка вмісту імпортних коньячних спиртів складе 80%, з 1.01.18 вона буде зменшена до 70%, 1.01.19 – до 60%, а з 1.01.20 скоротиться до 50%.

Таким чином, уже в наступному році під час виготовлення коньяку виробники будуть зобов’язані використовувати не менше 20% дистильованих в Україні коньячних спиртів. На думку експертів, ця законодавча ініціатива позитивно позначиться на розвитку коньячної галузі й виноградарства, а також підніме імідж і якість коньяків України.

Виробники зазначають, що давно чекали від уряду відповідного кроку. У 2014 році Кабінет Міністрів Арсенія Яценюка повністю скасував норму вмісту вітчизняних коньячних спиртів у коньяках, чим поставив під загрозу всю коньячну галузь країни. Тоді нечисленні підприємства – виробники коньяку за класичною технологією виявилися в невигідному положенні порівняно з ботлерами, які займаються примітивним розливом у пляшки імпортних спиртів з водою і колером. Експерти наголошують: оператори ринку, які сьогодні вимагають скасування ухваленої поправки про норми складу коньячних спиртів, є ботлерами і розливають коньяки виключно з використанням імпортованої сировини.

«Виготовляти коньяк України з дешевих молдавських, грузинських спиртів – це нонсенс. Ми неодноразово заявляли, що такий підхід є вандалізмом. Він ставить крапку на розвитку власної коньячної галузі та виноградарства. Підприємства-виробники повного циклу (а таких в Україні лише три!) багато років намагалися достукатися до чиновників і довести очевидні речі. Зокрема, що підтримка ботлерів повністю вбиває коньячне виробництво і негативно позначається на економіці всієї країни. Замість розвитку своїх підприємств Україна інвестувала величезні кошти у виноградарство країн – імпортерів сировини. Завдяки ініціативі уряду нарешті була ухвалена поправка, яка стане потужним стимулом для розвитку коньячної індустрії», – впевнений Дмитро Шолудько, керівник виробничого департаменту холдингу Global Spirits (Одеський коньячний завод, ТМ Shustoff).

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...