Кернел Холдинг прокоментував заяву про перспективу банкрутства компанії
Кернел Холдинг прокоментував заяву про перспективу банкрутства компанії

Як повідомляє Latifundist.com з посиланням на «Обозреватель», у низці ЗМІ з'явилася інформація про те, що суд в Люксембурзі відкрив справу про банкрутство зареєстрованої в Швейцарії компанії «КЕРНЕЛ ХОЛДИНГ С.А.», в зв'язку з несплатою компанією значної суми боргу на користь Михайла Стадника.

Нагадаємо, компанія «КЕРНЕЛ ХОЛДИНГ С.А.» є засновником агрохолдингу «Кернел», кінцевим бенефіціарним власником якої є Андрій Веревський.

Прес-служба «Кернел» опублікувала реакцію керівництва компанії, у якій йдеться про те, що Kernel Holding S.A. вважає клопотання про банкрутство компанії, подану до суду Люксембургу Михайлом Стадником, необгрунтованим і вимагатиме відшкодування репутаційних завданих компанії.

Відзначається, що Kernel Holding і її дочірні компанії забезпечують достатню ліквідність для обслуговування поточної заборгованості.

Згідно з даними, за станом на 18 грудня 2020 року, грошові кошти на рахунках Kernel Holding становили $ 266 млн. Крім того, компанія має доступ до нових джерел фінансування в міжнародних банках та на ринках капіталу. Нещодавно «Кернел» успішно розмістив єврооблігацій на суму $ 300 млн з річною ставкою купона 6,75%.

У зв'язку з цим Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство, подану Михайлом Стадником, необгрунтованим і недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишено без подальшого розгляду Окружним судом Люксембургу. Компанія вимагатиме відшкодування збитків, завданих упередженим ставленням і діями Михайла Стадника», – йдеться в повідомленні.

У «Кернел» пояснили, що з 2012 р Kernel Holding знаходиться в тривалому судовому процесі з Михайлом Стадником, його колишньою дружиною і низкою юридичних осіб, які перебувають під їх контролем, з придбання «СТІОМІ-холдинг» (Stiomi Holding). У квітні 2012 року Kernel Holding і інші покупці уклали генеральну угоду купівлі-продажу про придбання Stiomi Holding. За станом на 30 червня 2018 сума, сплачена за Stiomi Holding, склала $ 24 млн.

Згідно з повідомленням, фінальний платіж підлягав оплаті тільки після виконання деяких умов. Але в грудні 2012 року Kernel Holding отримала заяву про розгляд справи в арбітражі.

У лютому 2018 р арбітражний суд виніс своє рішення, яке було частково оскаржено покупцями Stiomi у Високому суді Лондона. Продавцями Stiomi були прийняті забезпечувальні заходи в Швейцарії, які в подальшому були скасовані Апеляційним судом Женеви», – вказують у компанії.

У березні 2019 г. Високий суд Лондона направив рішення трибуналу на повторний розгляд з певних аспектів, яке відбулося у вересні 2019 року. Рішення арбітражного суду після перегляду, прийняте в грудні 2019 року, вимагало від покупців Stiomi сплати близько $ 30,3 млн.

Крім того, Михайло Стадник заперечує, що його колишня дружина поступилася свої права на користь третьої особи. Через цей конфлікт, як заявили в Kernel Holding, компанія не змогла виконати свої зобов'язання.

Перше слухання за позовом Михайла Стадника призначено на 8 січня 2021 року.

Як пише видання, банкрутство компанії «КЕРНЕЛ ХОЛДИНГ С.А.» може спричинити фінансові проблеми агрохолдингу «Кернел», що в свою чергу може привести до затримок і не виплатах орендної плати власникам землі, що знаходиться в оренді холдингу в Україні, проблем з контрагентами та іноземними інвесторами компанії.

Згідно з матеріалом, конфлікт між власниками агрохолдингу «Кернел» і подружжям Стадников розгорівся через відмову «Кернел» оплатити вартість проданих компанії Михайлом і Інессой Стадник корпоративних прав «СТІОМІ-холдинг» та «Хмельницькхлібопродукт». Також, в даний час рахунку компанії Kernel Holding SA в Швейцарії і Люксембурзі заарештовані за заявою Михайла Стадника.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

25 січня 2021
ЄБРР може виділити «Кернел» до $80 млн кредиту
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розглядає можливість своєї участі в розмірі до $80 млн в синдикованій відновлюваній кредитній...
3 грудня 2019
ЄБРР надасть «Кернел» $56 млн кредиту на будівництво заводів із переробки біомаси
ЄБРР виділить чотирьом компаніям групи «Кернел» кредит на суму $56 млн на будівництво чотирьох заводів із переробки біомаси. Із них $8...
19 червня 2019
АМКУ дозволив продаж прав користування Кононівським елеватором «Кернелу»
Антимонопольний комітет України надав дозвіл ТОВ «Надія» на продаж прав користування ТОВ «Кононівський елеватор», яке...

Вибір редакції

20 квітня 2021
Примусове відчуження земельних ділянок для суспільних потреб – алгоритм дій
Примусове відчуження земельних ділянок у фізичних та юридличних осіб для суспільних потреб – про алгоритм дій у блогові на AgroPolit.com...
15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...