Пайовики очільника аграрного комітету Сольського просять допомоги у аграрія Яковишина
Пайовики очільника аграрного комітету Сольського просять допомоги у аграрія Яковишина

Власники землі з Нового Бикова та Нової Басані публічно звернулися до аграрія Леоніда Яковишина з проханням про допомогу. Люди більше не вірять обіцянкам керівників ТОВ «Наташа Агро» і просяться під опіку до ТОВ «Земля і воля». Про це повідомляє zemlyaivolya.net.

Зазначається, що генерального директора ТОВ «Наташа Агро» Олександра Мороза обурені пайовики змогли виловити тільки на установчій сесії сільської ради.

Мешканці сіл скаржаться на низьку орендну плату та невигідні умови.

«За паї платять мало, за зерно дорого просять, отруту розкидають під селом, так що все воно йде до нас у криниці. Он Яковишин за таку ж землю дає 18 відсотків від нормативно-грошової оцінки паю, а цей дає вісім. У мене 3,3 гектари паю, а на руки я отримую 8 тисяч гривень. Така ж сама земля поруч, і за неї Яковишин платить по 13 тисяч гривень. Де справедливість? З людьми від «Наташі Агро» немає ніякого діалогу чи зборів. Все обіцяють, а толку ніякого. Кукурудзу ось давали – і ніхто й словом не обмовився. Тепер нічим годувати поросят – буду різати», — повідомляє Любов Сльозко із Нової Басані.

Наталія Лиман із Нового Бикова додає, що за свій пай у 3,2 гектари отримує 10800 гривень, коли сусідам платять на три тисячі більше.

Вони тут між собою всі домовились, що один від одного орендарів не переманюватимуть, і тепер от «Наташа Агро» почуває себе привільно. Пай забрати неможливо. Зайти можна – вийти нереально», — говорить жінка.

Зазначається, що генеральний директор ТОВ «Наташа Агро» Олександр Петрович Мороз не є власником господарства, власниками є такі люди як: Радавський Олександр Юрійович (засновник, 21890064 грн (43.5%), Сольський Микола Тарасович (засновник, 9424734.91 грн (18.73%), Пукшин Ігор Гелярович (засновник, 8945647.57 грн (17.78%), Кирилюк Руслан Іванович (засновник, 6709235.68 грн (13.33%), Баулін Олександр Юрійович (засновник, 3354617.84 грн (6.67%).

Згідно із інформації, голова аграрного комітету Микола Сольський з 2007 року є співзасновником «Українського Аграрного Холдингу», до якого також належить «Наташа Агро».

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 січня 2021
Сьогодні є близько 310 тисяч власників земельних часток (паїв), які померли і спадщину не переоформили
Сьогодні є близько 310 тисяч власників земельних часток (паїв), які померли і спадщину не переоформили. Про це у блозі на AgroPolit.com...

Вибір редакції

15 квітня 2021
Держпідтримка аграріїв 2021: агрострахування, посуха, зрошення, картоплярство, органічна продукція та гречка
Окрім 5 класичних напрямів держпідтримки сільгоспвиробників, які фінансуються з бюджету країни, у 2021 році з'явилося ще шість нових програм....
19 березня 2021
Земельна реформа – на фініші: земельна децентралізація та електронні земельні торги
Про ключові положення законопроекту 2194 (про земельну децентралізацію, реорганізацію Держгеокадастру, передачу розпорядження державними землями на...
12 березня 2021
Структура аграрного експорту України з США, Китаєм, Ізраїлем, ОАЕ та ЄС за 2017-2020 роки
Нова експортна стратегія України на наступні 5 років з’явиться у 2021 році. За планами уряду, її відшліфують спільно з Радою з...