Парламенту запропонували прийняти бюджет розвитку на 2021 рік – деталі  
Парламенту запропонували прийняти бюджет розвитку на 2021 рік – деталі  

Раді пропонують зробити головний фінансовий документ країни на 2021 рік бюджетом розвитку і закласти в ньому підтримку агросектору в 8 млрд грн. Про це у інтерв'ю Latifundist.com повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Він наголосив, що бюджет розвитку – це вибір на наступний рік всіх європейських країн, з якими межує Україна.

«Найперше, що ми маємо зрозуміти, що розвинуті країни світу, зокрема Європи, в цей час тимчасового економічного застою (а в декого і падіння) закладають бюджети розвитку базових галузей на 2021 рік. Вони інвестують в свої економіки величезні суми грошей з бюджету, аби після COVID-кризи поступово стимулювати зростання економіки. У нас, на жаль, ніхто на це не звертає уваги, готують бюджет проїдання, а не розвитку. Цей підхід треба змінювати, бо від наслідків пандемії страждає малий та середній бізнес. На мій погляд, основний фінансовий документ країни на 2021 рік має стати бюджетом розвитку бюджетостимулюючих галузей економіки», — пояснив він.

За словами Івана Чайківського, що стосується аграрного сектору, то це той напрям, який уряд мав би суттєво підтримати і всіляко йому допомогти.

Адже він дає значну кількість робочих місць на селі, виконуючи тим самим ще і соціальну функцію, формує 40 % притоку валютної виручки і близько 80 млрд грн сплати податків до державного бюджету за рік», — пояснює він.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики  Іван Чайківський додав, що наразі у бюджеті закладено 462 млрд грн на АПК, що є «слізьми», а не держпідтримкою.

Якщо ми подивмося на аграрну складову бюджету на 2021 рік, то і тут умовне «покращення вже сьогодні». Постійно говорили, що сектор потребує фінансової підтримки в силу фактору посухи, мільярдних збитків аграріїв, а закладаємо в бюджеті на наступний рік лише 4,5 млрд грн. Ось і вся допомога. Це копійки, за які уряду має бути соромно дивитися в очі фермерам та загалом ринку. Я ще раз наголошую: сектор формує бюджетні тили країни, дає валютну виручку, формує майже 20 % ВВП країни, сплачує 80 млрд грн податків, а йому дають 4,5 млрд грн. Цинічна державна підтримка на 2021 рік – це ключовий меседж від держави аграріям. «Радує» і розподіл програм на ці «сльози» від МЕРТу. Всі притомні в парламенті та на ринку люди розуміють: мінімальна сума потрібної для сектору держпідтримки на 2021 рік має становити щонайменше 1% від агарного ВВП, тобто близько 8 млрд грн. Аграрний комітету виступив з ініціативою збільшити суму держпідтримки із запропонованих 4,5 млрд грн до мінімум 1% аграрного ВВП. Сподіваємося, нас почують. Наразі у презентованому урядом проєкті бюджету до другого читання ця пропозиція не врахована. Кабмін і далі наполягає на половині потрібної суми. Це несправедливо, неправильно», — каже він.

Нагадаємо, що президент підписав закон 985-IX про держпідтримку та аграрний реєстр, який змінює механізми розподілу держпідтримки для сеткору. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...