Парламенту запропонували прийняти бюджет розвитку на 2021 рік – деталі  
Парламенту запропонували прийняти бюджет розвитку на 2021 рік – деталі  

Раді пропонують зробити головний фінансовий документ країни на 2021 рік бюджетом розвитку і закласти в ньому підтримку агросектору в 8 млрд грн. Про це у інтерв'ю Latifundist.com повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський.

Він наголосив, що бюджет розвитку – це вибір на наступний рік всіх європейських країн, з якими межує Україна.

«Найперше, що ми маємо зрозуміти, що розвинуті країни світу, зокрема Європи, в цей час тимчасового економічного застою (а в декого і падіння) закладають бюджети розвитку базових галузей на 2021 рік. Вони інвестують в свої економіки величезні суми грошей з бюджету, аби після COVID-кризи поступово стимулювати зростання економіки. У нас, на жаль, ніхто на це не звертає уваги, готують бюджет проїдання, а не розвитку. Цей підхід треба змінювати, бо від наслідків пандемії страждає малий та середній бізнес. На мій погляд, основний фінансовий документ країни на 2021 рік має стати бюджетом розвитку бюджетостимулюючих галузей економіки», — пояснив він.

За словами Івана Чайківського, що стосується аграрного сектору, то це той напрям, який уряд мав би суттєво підтримати і всіляко йому допомогти.

Адже він дає значну кількість робочих місць на селі, виконуючи тим самим ще і соціальну функцію, формує 40 % притоку валютної виручки і близько 80 млрд грн сплати податків до державного бюджету за рік», — пояснює він.

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики  Іван Чайківський додав, що наразі у бюджеті закладено 462 млрд грн на АПК, що є «слізьми», а не держпідтримкою.

Якщо ми подивмося на аграрну складову бюджету на 2021 рік, то і тут умовне «покращення вже сьогодні». Постійно говорили, що сектор потребує фінансової підтримки в силу фактору посухи, мільярдних збитків аграріїв, а закладаємо в бюджеті на наступний рік лише 4,5 млрд грн. Ось і вся допомога. Це копійки, за які уряду має бути соромно дивитися в очі фермерам та загалом ринку. Я ще раз наголошую: сектор формує бюджетні тили країни, дає валютну виручку, формує майже 20 % ВВП країни, сплачує 80 млрд грн податків, а йому дають 4,5 млрд грн. Цинічна державна підтримка на 2021 рік – це ключовий меседж від держави аграріям. «Радує» і розподіл програм на ці «сльози» від МЕРТу. Всі притомні в парламенті та на ринку люди розуміють: мінімальна сума потрібної для сектору держпідтримки на 2021 рік має становити щонайменше 1% від агарного ВВП, тобто близько 8 млрд грн. Аграрний комітету виступив з ініціативою збільшити суму держпідтримки із запропонованих 4,5 млрд грн до мінімум 1% аграрного ВВП. Сподіваємося, нас почують. Наразі у презентованому урядом проєкті бюджету до другого читання ця пропозиція не врахована. Кабмін і далі наполягає на половині потрібної суми. Це несправедливо, неправильно», — каже він.

Нагадаємо, що президент підписав закон 985-IX про держпідтримку та аграрний реєстр, який змінює механізми розподілу держпідтримки для сеткору. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...