Про приналежність земельної ділянки громадяни можуть довідатися онлайн безкоштовно
Про приналежність земельної ділянки громадяни можуть довідатися онлайн безкоштовно

Інформація про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України стала відкритою: перевірити, хто є власником земельної ділянки, можуть не тільки нотаріуси, правоохоронні, реєстраційні чи інші органи, а й будь-який громадянин. Про це пише Дорожний адвокат.

«Будь-який громадянин може самостійно і безкоштовно перевірити, хто є власником будь-якої ділянки на території України. Для цього не потрібно якихось спеціальних дозволів. Майте на увазі, що таким методом можуть перевірити і Вашу земельну ділянку», – ідеться в повідомленні.

Для отримання інформації про власника землі потрібно знати кадастровий номер. Якщо такий номер не відомий, його можна знайти на «Кадастровій карті». 

Як користуватись картою:

  • на кадастровій карті ділянку можна знайти як по кадастровому номеру, так і вручну за місцезнаходженням на карті;
  • всі ділянки, внесені до Державного земельного кадастру, помічені на кадастровій карті відповідними лініями;
  • якщо ви шукаєте ділянку вручну і знайшли її на карті, необхідно натиснути не неї. У вікні, яке з’явиться, буде відображений кадастровий номер цієї земельної ділянки, її площа, а також форма власності.

Після цього потрібно зайти на спеціальний електронний ресурс «Відомості державного земельного кадастру». Для початку роботи необхідно пройти ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису або BankID.

Далі у розділі «Інформація про права» потрібно ввести кадастровий номер земельної ділянки. Система надасть інформацію про власника ділянки, її розмір, дату виникнення права власності, про орган, який зареєстрував право власності тощо.

Також отримати інформацію про власника земельної ділянки можна безпосередньо на кадастровій карті. Для цього потрібно натиснути на розділ «Інформація про право власності та речові права».

Нагадаємо, що рішенням уряду прийнято з доопрацюванням у дводенний термін законопроект, який уніфікує деякі виді документації із землеустрою, оптимізує процеси у сфері земельних відносин.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 грудня 2020
У Держгеокадастрі боротимуться із «накладками» при реєстрації земельних ділянок
Для припинення практики реєстрації земельних ділянок з «накладками» Держгеокадастр підготував лист з роз’ясненнями, в якому...
4 грудня 2020
Аграрні асоціації засуджують провал голосування за законопроєкт про земельну децентралізацію
Агро-Продовольча Рада, Всеукраїнський Конгрес Фермерів, Всеукраїнська Асоціація Громад та інші громадські об’єднання засудили провал...
29 листопада 2020
У Києві розпродують земельні ділянки вартістю понад 700 млн грн
У Києві розпродують земельні ділянки. Про це повідомили в прес-службі КМДА. Повідомляється, що ділянки розташовані за адресами: вул. Жулянська, 7...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...