У Держгеокадастрі каратимуть за відмови та затягування при виготовленні документації
У Держгеокадастрі каратимуть за відмови та затягування при виготовленні документації

Держгеокадастр має відійти від практики повернення землевпорядної документації на доопрацювання з формальних причин під час проведення державної експертизи. Про це заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко. Про це повідомляє пресслужба Держгеокадастру.

Повідомляється, що голова Держгеокадастру надав структурним підрозділам низку доручень щодо підвищення якості послуг.

За його словами, державна експертиза землевпорядної документації – це той напрямок діяльності Держгеокадастру, який викликає чи не найбільше нарікань у представників професійної спільноти.

Аналіз статистичних показників свідчить, що невиправдано великий відсоток об’єктів експертизи повертається на доопрацювання, причому робиться це зазвичай із суто формальних підстав. Зокрема, через начебто наявність орфографічних помилок, недоліків у оформленні окремих документів тощо. Такий підхід не відповідає чинному законодавству України», – зазначив Роман Лещенко.

У підписаному очільником Держгеокадастру листі звертається увага на неприпустимість описаної вище практики.

Наголошується, що вона не відповідає положенням частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, яка вимагає від суб’єктів владних повноважень діяти не лише відповідно до букви закону, але також використовувати свої повноваження з тією метою, з якою ці повноваження надано, і діяти пропорційно.

Повернення експертизи на доопрацювання тому, що в документації десь начебто допущені орфографічні помилки (де саме і які помилки, у висновках часто не вказується), – це не про пропорційність. І це не про досягнення мети закону. Майбутнє Держгеокадастру – у сервісній функції, наші структурні підрозділи мають бути зацікавлені у якісному наданні послуг, а не створювати штучні перешкоди у вирішенні питань, з якими звертаються громадяни та бізнес. Тривалий процес погодження документації та відмови з формальних підстав раніше були стимулом для корупційних дій, я хочу наголосити, що посадовцям Держгеокадастру варто забути про таку практику та перелаштовуватися на нові умови роботи, де завдання кадастру – це сервіс», – наголосив голова відомства.

З метою контролю виконання наданих доручень щомісяця буде аналізуватися статистика результатів розгляду звернень, і у разі виявлення «аномалій» – наприклад, невиправдано великого відсотка повернення документації на доопрацювання – будуть з’ясовуватися причини цього. Якщо будуть виявлені порушення закону, винні будуть притягатися до відповідальності.

Нагадаємо, що Держгеокадастр запровадив електронну послугу «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній експертизі».

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

8 грудня 2020
Управління Держгеокадастру в областях ліквідують протягом двох місяців, – Лещенко
Головні управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в областях та місті Київ будуть ліквідовані через два...
25 листопада 2020
Держгеокадастр запроваджує онлайн-замовлення проведення експертизи землевпорядної документації
Держгеокадастр запровадив електронну послугу «Замовлення проведення державної експертизи землевпорядної документації, яка підлягає державній...
20 листопада 2020
У більшості громад відсутня документація на землі під лісосмугами
Проект «Лісосмуги життя» благодійного фонду Peli can live спільно із Асоціацією об'єднаних територіальних...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...