У Раду внесено доопрацьований проєкт державного бюджету-2021
У Раду внесено доопрацьований проєкт державного бюджету-2021

Вчора, 26 листопада, Кабінет міністрів схвалив доопрацьований Мінфіном проєкт державного бюджету-2021 до другого читання та направив на розгляд парламенту, сьогодні його внесли у Верховну Раду. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну. 

«Ми завершили підготовку проекту Державного бюджету на 2021 рік. Це якісний, чітко прорахований, збалансований документ, який є дійсно реальним до виконання. Ми ґрунтовно опрацювали всі правки та пропозиції народних депутатів, викладені у постанові Верховної Ради про схвалення Бюджетних висновків, якими було передбачено внесення низки змін до проекту бюджету на 2021 рік до другого читання», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко під час представлення документу на позачерговому засіданні Уряду.

В основу Бюджетних висновків увійшли 2 451 пропозиції парламентарів, що по суті, складає орієнтовно ще один такий бюджет. Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки.

Для нас принциповим було те, щоб всі видатки були підтверджені реальними доходами. Тут немає місця надутим або прихованим доходам. У процесі доопрацювання ми проводили консультації з МВФ щодо формування спільного бачення основних бюджетних показників в рамках програми партнерства України і МВФ – рамки доходів, видатків і дефіциту. В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ», – повідомив  Сергій Марченко.

У проекті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, знайдено можливість зменшити дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 % (у бюджеті 2020 року закладалося 7,5%). Разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Бюджетні доходи відображають те, які надходження реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків. 

Доходи проекту держбюджету на 2021 рік збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 рік передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн. Скорочення по загальному фонду склало 12,8 млрд грн. Це дозволило зменшити рівень дефіциту на 23,7 млрд грн.

Водночас, цих коштів достатньо для фінансування всіх пріоритетних потреб держави. Це соціально-економічний розвиток територій, соціальний захист, охорона здоров’я, освіта, наука, культура, спорт, розвиток інфраструктури, підтримка військової сфери, агросектору, екології, інвестиційних проектів та інші пріоритетні напрями.

Уряд продовжить здійснювати всі можливі заходи, щоб наша країна успішно впоралась з коронакризою, економіка відновилась і мала можливість розвиватися, а добробут громадян відчутно підвищувався. Схвалення проекту держбюджету – це запорука фінансового одужання країни. Ми сформуємо фінансовий імунітет до пандемії», – звернув увагу Сергій Марченко.

Основним завданням, яким керувалося Міністерство у процесі підготовки проекту бюджету-2021 до другого читання, – це підтримка громадян після удару коронавірусної хвороби, підтримка ділової активності та продовження розпочатих трансформаційних процесів розвитку країни у важливих сферах. 

Проект держбюджету є дорожньою картою на 2021 рік, яка дозволить зробити нашу країну успішною, а економіку сильною у середньостроковій перспективі. Схвалення проекту бюджету на 2021 рік Урядом, і згодом, сподіваюсь, Парламентом – це наша спільна відповідальність за фінансові умови, в яких житимемо всі ми наступного року», – підкреслив Міністрів фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, що аграрний комітет відстоюватиме фінансування агросектору у 2021 році у розмірі 1% від випуску продукції у сільському господарстві.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 грудня 2020
Звернення аграрних асоціацій та установ до Володимира Зеленського про відновлення Мінагрополітики
Аграрні асоціації, Федерація роботодавців України та аграрні наукові заклади, підготували колективного листа на президента України Володимира...
25 листопада 2020
У разі зменшення ставки ПДВ з 20 % до 14%, бюджет втратить до 1,2 млрд грн
У разі зменшення ставки ПДВ з 20 % до 14%, як це передбачено законопроєктом №3656, бюджет втратить до 1,2 млрд грн, заявив доцент Київської школи...
20 листопада 2020
Аграрний комітет ініціює перегляд видатків держбюджету на 2021 рік в агросекторі — ключові положення
За ініціативи народного депутата «Слуги народу», голови підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...