Неконтрольований експорт кукурудзи призведе до зниження виробництва курятини та свинини. Про це повідомили у листі до урядовців асоціації «Союз птахівників України» та асоціації «Cвинарі України». Звернення на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля  та очільника МЕРТу Ігора Петрашко є у розпорядженні AgroPolit.com. Лист датований 2 листопада 2020 року. 

Свинарі та виробники птиці повідомляють у листі до уряду, що спостерігають різке зростання вартості кормів через ситуацію, яка складається на ринку зернових протягом останніх двох місяців, та, відповідно, негативного впливу на собівартість виробництва продукції тваринництва.

«Несприятливі погодні умови цього року спричинили суттєве скорочення врожаю зернових та олійних культур. Через значне скорочення внутрішньої пропозиції та високого попиту на зернові на світовому ринку, протягом останніх двох місяців спостерігається галопуюче здороження зерна, в тому числі фуражного, яке використовується у виготовленні комбікормів», – сказано у листі.

Виробники м'яса птиці та свинини розповідають, що змушені відкладати реалізацію продукції через несприятливі умови, у які потрапили галузі. Адже вони ще й потерпають від додаткової проблеми – необхідності закупівлі зернофуражних культур для виробництва комбікормів.

Розуміючи, що цьогорічний урожай буде значно нижчим, ніж торік, та спостерігаючи за постійним збільшенням вартості зернових, виробники утримуються від його продажу. Створюється штучний дефіцит, який лише підігріває ринок та підвищує цінові пропозиції зі сторони експортерів, виробників комбікормів та споживачів зерна. Така ситуація може мати катастрофічні наслідки для галузей тваринництва», – пояснють тваринники у листі.

Прогнози, які урядовці вказали у зерновому Меморандумі, відрізняються від реальної ситуації, пов'язаної з виробництвом кукурудзи, переконані птахівники та свинарі. Тому закликають МЕРТ та Кабмін забезпечити бізнес кількість кормами та їхню цінову політику., яка буде вигідною для вітчизняного бізнесу.  

При прогнозованому Мінекономіки України цьогорічному врожаю кукурудзи в обсязі 33,0 млн.тонн, очікування врожаю експертами ринку є набагато песимістичними, і, як нам здається, більш реалістичними, – 27-28 млн.тонн... Просимо Вас, шановний Денисе Анатолійовичу, внести до додатку зазначеного Меморандуму узгоджені з учасниками ринку загальні річні обсяги експорту кукурудзи, як основної фуражної культури. Закликаємо прискіпливо віднестися до питання формування балансу зернових та забезпечити безумовний контроль за його виконанням задля збереження галузей тваринництва та гарантування продовольчої безпеки держави», – зазначають представники асоціацій.

Слід зазначити, що у звіті USDA також мають провести дослідження на факт різкого зниження запасів кукурудзи в США. Про це вже заявляли трейдери та повідомляли, що помітили стрімке скорочення запасів кукурудзи у США та 8 країнах, які є основними експортерами.  

«USDA має переглянути в бік зниження свою оцінку виробництва кукурудзи в Україні. яка в минулому місяці складала 36,5 млн т., тоді як аналітики Agritel оцінюють урожай в країні у 30,5 млн т», – повідомляють у прес-службі Agritel. 

Нагадаємо, на Одещині через засуху загинули від 80% до 100% озимих, втратили і виробники ярих культур. Чимало господарств залишились без соняшника, проса й кукурудзи. Від засухи зменшились доходи у виробників у різних регіонах України. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

19 січня 2021
Ціна на на свинину може зрости на 20-38% у 2021 році
Асоціація тваринників України прогнозує, що ціни на свинину можуть зрости на 20-38% до 139-160 гривень/кг в 2021 році в порівнянні з 2020 роком. Про...
15 січня 2021
У курячих крильцях з Польщі виявлено сальмонеллу – Держпродспоживслужба  
Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів виявила сальмонелу в курячих крильцях, які завезли в Україну з...
14 січня 2021
Торік Україна продала курятини на $555 млн
У 2020 році Україна поставила на зовнішні ринки 431 тис. тонн м'яса птиці, загальною вартістю $555 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...