У Держгеокадастрі різко відреагували на заяву судді КСУ щодо земельної реформи
У Держгеокадастрі різко відреагували на заяву судді КСУ щодо земельної реформи

Суддя КСУ Сергій Сас пішов на безпрецедентний крок, оприлюднивши узгоджений проєкт рішення суду до формального прийняття. Про це у блозі видання Дзеркало тижня повідомив уповноважений президента України з земельних питань, голова Держгеокадастру України Роман Лещенко.

Він повідомив, що 4 листопада 2020 року сталася безпрецедентна подія – не якесь анонімне джерело, а чинний суддя Конституційного Суду України, колишній депутат Верховної Ради України багатьох скликань, багаторічний заступник голови фракції «Батьківщина» у Верховній Раді України Сергій Володимирович Сас виніс на суд громадськості проект рішення Конституційного Суду України за конституційним поданням 46 народних депутатів України (здебільшого його колишніх колег по фракції) щодо офіційного тлумачення норм Конституції України про право власності Українського народу за межі умовної «нарадчої кімнати».

Більш того, пан Сас переніс його у максимально публічну площину, опублікувавши проект у «Дзеркалі тижня». Мотиви, з яких це зроблено, для мене не зовсім зрозумілі. Припускаю, що шановний суддя прагнув почути сторонню думку з приводу рішення. Можливо, він не впевнений у його обґрунтованості. Хочу вірити, що це саме так, і що публікація проекту не має на меті, скажімо, створення «переговорного ресурсу» для торгів у питанні про подальшу долю Конституційного Суду України і його членів», — написав Роман Лещенко.

Очільник Держгеокадастру повідомив, що проект рішення займає 56 сторінок тексту, і характеризується багатьма суперечностями, а також логічними та фактичними помилками. Загалом, навіть по стилю документ мало нагадує інші рішення Конституційного Суду – у нього більше спільного з програмними документами та публічними промовами представників тієї політичної сили, яку тривалий час представляв у парламенті суддя Сас.

Безумовно, судді Конституційного Суду України при тлумаченні Основного Закону мають керуватися своїм розумінням права і власною правосвідомістю. От тільки у випадку, коли текст рішення Конституційного Суду України прямо суперечитиме Конституції України, перед кожним громадянином постане вибір: що застосовувати – Основний Закон чи його тлумачення Конституційним Судом України? Як на мене, вибір тут буде зробити неважко», — додав Роман Лещенко.

Повідомлялося, раніше було оприлюднено проект рішення КСУ про ринок землі, згідно яким продаж можливий тільки після всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, названо чотири наслідки  для України від скасування Конституційним судом закону про землю. Детальніше про це читайте у блозі за посиланням.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

21 листопада 2020
Референдум про відкриття ринку землі можна проводити лише для земель у державній власності
Референдум про відкриття ринку землі можна проводити лише для земель у державній власності. Таку думку в коментарі для AgroРolit.com...
16 листопада 2020
КСУ озвучив умову для визнання закону про ринок землі неконституційним
Якщо Конституційний суд дійде висновку, що земля як національне багатство не може перебувати у приватній власності або перебуває у приватній...
13 листопада 2020
Держгеокадастр відкриває бази для судових виконавців та арбітражних керуючих
Держгеокадастр надасть доступ до своєї бази і виконавцям, і арбітражним керуючим, щоб вони мали можливість оперативно отримати інформацію про майно...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...