У 2020 році «Укрзалізниця» вкладе 4 млрд грн в купівлю і реструктуризацію локомотивів
У 2020 році «Укрзалізниця» вкладе 4 млрд грн в купівлю і реструктуризацію локомотивів

Запланований обсяг інвестицій у локомотивне господарство «Укрзалізниці» на 2021 рік складає 4,1 млрд грн. Компанія має на меті у 2022 році розпочати закупівлю нових електровозів. Про це повідомив голова правління компанії Володимир Жмак, повідомляє пресслужба компанії. 

Повідомляється, що «Укрзалізниця» у 2021 році планує інвестувати в інфраструктуру, локомотиви, вантажні вагони та пасажирські перевезення понад 26 млрд грн. Це дасть змогу значно підвищити ефективність роботи та дозволить вивести компанію на сталий прибутковий рівень. 

«2021 рік має стати проривним на шляху перетворення Укрзалізниці зі збиткової компанії в прибутковий бізнес. Це не ілюзія, не вигадки, наступний рік Укрзалізниця має закінчити з прибутком не паперовим, у вигляді курсових різниць, а з реальними цифрами», — наголосив Жмак.

За словами Володимира Жмака, із цієї суми 7 млрд грн будуть спрямовані на оновлення парку вантажних вагонів.

На сьогоднішній день на ринку вантажних вагонів Укрзалізниця займає, як для монополіста, занизьку частку — 19%. Цю ситуацію ми будемо виправляти досить агресивно і якомога швидше: з 19% ми хочемо до кінця наступного року підвищити нашу частку ринку до 35-40. Наш парк електровозів датується 70-80-ми роками минулого сторіччя, й ми не можемо таким парком забезпечити наші амбітні плани росту вантажних перевезень. Тому ми будемо переконувати нашого акціонера — українську державу, що у цьому напрямку нам потрібна допомога», — додав Володимир Жмак.

Наступними напрямками інвестицій 2021 року він назвав залізничну інфраструктуру, в оновлення якої планується направити 9,4 млрд грн, та пасажирські перевезення – 2 млрд грн відповідно.

Очільник компанії також наголосив, що нарешті держава звернула увагу на Укрзалізницю, й в рамках фінансування розвитку компанії у проєкті державного бюджету на 2021 рік закладено придбання 100 пасажирських вагонів на суму орієнтовно 2,7 млрд грн, а також електрифікація декількох важливих ділянок на суму приблизно 1 млрд грн.

Загалом ці цифри стануть основою нашого фінансового плану на 2021 рік, який ми незабаром презентуємо наглядовій раді компанії, Міністерству інфраструктури та Кабінету міністрів», — резюмував Володимир Жмак.

Нагадаємо, що уряд веде перемовини щодо закупівлі французьких локомотивів Alstom.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

23 липня 2021
Зеленський підписав закон, який оновить локомотивний парк «Укрзалізниці»
Президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди, яка дозволить оновити локомотивний парк акціонерного товариства...
11 листопада 2020
Зношеність локомотивів «Укрзалізниці» сягає 95%
Зношеність локомотивів АТ «Укрзалізниця» становить 95%, також із 26,7 тис. км головних залізничних колій 6,4 тис. км потребують...
5 листопада 2020
В Україні електрифікують залізницю в напрямку великого портового кластеру
Реалізація першого проєкту із електрифікації залізничної ділянки Долинська – Миколаїв за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та...

Вибір редакції

22 липня 2021
Закон №1601-ІХ про страхування сільськогосподарської продукції – вирішення проблеми фермерів чи чергова декларація намірів?
Президент Володимир Зеленський підписав закон 1601-ІХ (реєстраційний номер законопроєкту №5104) «Про внесення змін до Податкового кодексу...
30 червня 2021
Чи загрожує ринок землі створенням «феодальних князівств», або поля маркіза де Карабаса
Заступник голови «Центру розвитку земельних правовідносин в Україні» Анатолій Шумський розповів про те, чи загрожує ринок землі...
1 липня 2021
Ринок землі — правила продажу та купівлі сільськогосподарської землі в Україні
На старті обігу земель сільськогосподарського призначення AgroPolit.com підготував дайджест матеріалів, які стануть у нагоді всім учасникам...