Виробників енергії з біопалива пропонують звільнити від податку за викиди CO2
Виробників енергії з біопалива пропонують звільнити від податку за викиди CO2

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження спільно з Міністерством енергетики та Біоенергетичною асоціацією (UABIO) розробили законопроєкт, який передбачає звільнення підприємств, що виробляють енергію з біопалива, від сплати податку за викиди CO2. Про це йшлося на онлайн-нараді представників Держенергоефективності, Міненерго, Мінфіну, Державної податкової служби та UABIO, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

«Спільно з Міненерго розробили цілу низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для використання місцевих видів палива. Один із них — звільнення біопалива від податку на викиди CO2», — зауважив заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Він окреслив важливість законопроєкту для зменшення імпорту газу та активізації вітчизняної біоенергетики та зазначив, що цей документ – ще один крок для розвитку української біоенергетики.

Зважаючи на значний потенціал біоенергетики, ми маємо всі ресурси, щоби зменшити імпорт блакитного палива. Адже кожна гігакалорія теплової енергії, вироблена з вітчизняного біопалива, залишається в економіці країни», — наголосив Шафаренко.

За словами голови правління UABIO Георгія Гелетухи, сьогодні підприємства, які генерують енергію та спалюють біопаливо, є платниками податку за викиди CO2, що не відповідає світовій практиці, оскільки біопаливо вважається CO2-нейтральним, адже під час його спалювання утворюється стільки двоокису вуглецю, скільки було поглинуто рослинами під час росту.

Очікується, що прийняття розробленого законопроєкту сприятиме збільшенню потужностей, що виробляють енергію з біопалива; зниженню цін на енергію з біомаси; залученню іноземних та вітчизняних інвестицій у сферу виробництва енергії з відновлюваних джерел; збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів, створенню додаткових робочих місць; приведенню законодавства до загальноприйнятих світових практик, виконанню міжнародних зобов’язань, цілей щодо забезпечення сталого розвитку.

За сприятливого інвестиційного клімату та усунення перешкод нормативно-правового забезпечення діяльності, на виробництво теплової енергії з біопалива можна перевести значну частину підприємств ТКЕ (теплокомуненерго. – Ред.)», — наголосив Шафаренко.

Представники Міністерства фінансів та Державної податкової служби зазначили, що у цілому підтримують законопроєкт щодо звільнення біопалива від податку за викиди CO2. Водночас у ДПС вважають, що для коректного адміністрування зазначеної норми необхідно створити реєстр установок, що працюють на біопаливі. Ведення такого реєстру запропоновано здійснювати Держенергоефективності.

Нагадаємо, у Міненерго розробили пакет законопроєктів для розвитку біоенергетики.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 квітня 2021
В Україні пропонують встановити нульову ставку екологічного податку в результаті спалювання біопалива
Міністерство енергетики України оприлюднило для публічного обговорення проект закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України...
6 лютого 2021
В Україні розробили чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України розробило чотири законопроекти для прискорення переходу на біопаливо. Про...
11 грудня 2020
Депутати пропонують зараховувати до місцевих бюджеті 13,5% податку з палива у 2021 році  
Народні депутати звернулися до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова із проханням провести відкриті консультації щодо врахування депутатських правок...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...