Українське картоплярство потерпає від імпорту картоплі з Білорусі та Росії
Українське картоплярство потерпає від імпорту картоплі з Білорусі та Росії

Імпорт картоплі в Україні зростає, попри те, що власне виробництво досить потужне. Досліджуючи динаміку імпорту картоплі з Білорусі та Росії прослідковується чітка тенденція щорічного збільшення об’ємів поставок. Таку думку висловив директор ПБП «ВИМАЛ» Сергій Симоненко, повідомляє Українська плодовоовочева асоціація України.

Згідно офіційної статистики в 2019 році Україною було імпортовано 250 тис. т свіжої картоплі, а головними постачальниками цієї продукції виступали саме Білорусь та Росія.  В 2020 році зростаюча динаміка продовжується. За 8 місяців поточного року Україна в 6 раз збільшила імпорт картоплі.

На сьогоднішній день для того, щоб українська галузь картоплярства розвивалася, необхідно впровадити заходи, які б контролювали імпорт картоплі та картопляної продукції з Білорусі та Росії.

За словами експерта, на сьогоднішній день головними конкурентами України в сегменті картоплі є Росія та Білорусь. І ситуація з державною підтримкою цих галузей в нашій країні у порівнянні з країнами-сусідами має суттєві відмінності.

«Так, наприклад, в Росії існують компенсації кредитних відсотків, часткові компенсації на придбання техніки, програми кредитування на будівництво сховищ та регіональні програми розвитку картоплярства. Якщо ж подивимося на Білорусь, то там також повний спектр програм і дані програми реалізуються за державний бюджет. Зараз будуються промислові підприємства по переробці картоплі – наразі вже побудовано 3 таких об’єкти і планується будівництво ще одного заводу по виробництву картопляного сухого пюре та картоплі фрі»,- зазначив Симоненко. 

Експерт говорить, що в Україні   аналогічних програм поки що немає і тільки в цьому році уряд почав приділяти увагу цьому питанню.

Відтак, українські переробники під тиском Білорусі та РФ значно зменшують обсяги свого виробництва, оператори ринку майже не зацікавлені у подальшому розвитку напрямків вирощування або переробки картоплі.

Нагадаємо, в Україні можуть заборонити імпорт російської картоплі.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

30 травня 2021
У Білорусі назвали умову, за якої готові повернути режим вільної торгівлі з Україною
Білорусь готова повернути режим вільної торгівлі у відносинах з Україною, якщо Київ перегляне заходи щодо білоруських товарів. Про це заявив перший...
22 жовтня 2020
Кабмін затвердив державну концепцію розвитку картоплярства до 2025 року: названо основні цілі програми
На засіданні уряду було схвалено концепцію Державної цільової програми розвитку промислового картоплярства на період до 2025 року, мета якої –...
8 жовтня 2020
Імпорт товарів в Україну все ще перевищує експорт попри карантин та кризу
За 9 місяців поточного року в Україну імпортували товарів на понад $38 млн, а експортували з України — на $35,1 млрд. Про...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...