Молочний форум
Всеукраїнський молочний форум 2020

Урядовці та тваринники зустрінуться на Всеукраїнському молочному форумі-2020, який відбудеться 25 вересня, організований Спілкою молочних підприємств України та Центром новітніх технологій та інновацій. Про це AgroPolit.com повідомили організатори події. 

Серед основних подій форуму буде:

 • обговорення концепції «Програми розвитку молочної галузі на 2020-2030 роки»;
 • підписання головами провідних молочних Асоціацій України меморандуму «Про створення
  Національного комітету порятунку молочної галузі України»;
 • обговорення шляхів державної підтримки вітчизняних виробників;
 • презентація новітніх розробок, устаткування та технологій у молочній сфері;
 • можливості та програми отримання фінансування з боку європейських грантових програм, інвестиційних фондів та банків;
 • робота з рітейлом та ХоРеКа;
 • вихід на міжнародні ринки — підтримка держави.


Серед основних спікерів:

Контакти організаторів: (095) 577-4660, conference@cnti.com.ua, info@uadairy.com
Більше інформації про Форум: www.dairyforum.site

Представники молочного бізнесу планують представити під час форуму низку вимог і пропозицій, які необхідно реалізувати, щоби зупинити падіння виробництва молока та зниження поголів'я худоби. 

Як розповів голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, враховуючи багаторічну ситуацію, у якій перебуває молочна галузь, та форс-мажорні обставини 2020 року, пов’язані з карантином, вкрай необхідними є такі заходи: 

 • посилення боротьби з фальсифікацією молочних продуктів. Бо в умовах пандемії «підприємства-фальсифікатори» активно використовують продажі через мережу Інтернет;
 • проведення закупівлі вершкового масла Аграрним фондом (механізм інтервенції вже використовувався);
 • надання підтримки експорту молочної продукції у вигляді дотування на 1 т;
 • підписання меморандуму з виробниками, торгівлею та міністерством про скорочення термінів розрахунків торгівельними мережами до 14 днів;
 • проведення державних закупівель молочних продуктів для ЗСУ, пенітенціарної служби, підприємств МОЗ здійснювати тільки від підприємств-виробників.

Також Вадим Чагаровський ініціює створення Фонду родючості землі. 

«За радянських часів були правила, які зберігали родючість ґрунтів, а зараз їх немає. Сьогодні агрохолдинги всі перепрофілювались на рослинництво. Чому у їхній структурі виробництва немає тваринництва? Тому що вони рахують, скільки заробляють з 1 га: з рослинництва – від $300-800 (залежно від інтенсивності обробітку), тобто фактично рослинництво більш прибутковим... Слід законодавчо запровадити норму поголів’я ВРХ на 1 га оброблюваної сільськогосподарської землі. За радянських часів це було 24 голови ВРХ на 100 га. Подивіться зараз такі приклади на Заході: в Польщі – 26, у Німеччині – понад 40. В Україні є всього 400 тис. корів на всі великі господарства. Тож виходить 4 голови ВРХ на 100 га землі, яка перебуває в обробітку. А мало би бути для агрохолдингу 24 голови. Не хочеш займатися тваринництвом і тримати 24 голови, немає проблем. Створюється Фонд відновлення родючості землі, сплачуєш у цей фонд, і він скеровує гроші на ті підприємства, які займаються розвитком молочного скотарства. Ось іще одне джерело, яке може дати поштовх для розвитку», – сказав Чагаровський.

Чагаровський нагадав про спад виробництва та поголів'я худоби в Україні, які прискорюються з кожним роком. 

Про необхідність створення сімейних фермерських господарств розповів керівник проекту «Сімейні молочні ферми» Сергій Чернієнко. Він додав, що за програмою розвитку, за умови підтримки з боку держави, до 2025 року планують створити понад 5 тис. ферм.

Створення сімейних фермерських господарств – це розвиток села, це зайнятість населення на селі, бо відкриваємо ферму та забезпечуємо людям прибуток. Вони не мусять їхати закордон, а можуть вдома в себе побудувати бізнес і заробляти непогані гроші. На рівні держави ми за рахунок цього підтримуємо й відновлюємо поголів’я і напрямок тваринництва в цілому, що впливає на виробництво молока і зупиняє тенденцію зі спадом, яку ми зараз спостерігаємо», – сказав Чернієнко.

Про необхідність для уряду переглянути Угоду про асоціацію з ЄС розповів директор Інфагро Василь Вінтоняк.

«Нині на українському ринку перебільшена кількість молочної продукції. Держава має втрутитись у цей процес. А саме – ініціювати перепідписання угоди з ЄС, тому що ми не маємо фактично мита на європейську продукцію – це 3,5%. А через 2 роки його взагалі не буде. В українських магазинах практично увесь сир європейський. Якщо так і далі, то виробники молока не зможуть нарощувати обсяги, бо їхнє молоко не буде потрібне нашим переробникам. Тоді заходитимуть імпортери. Якщо говорити про молоко, то баланс реалізованої продукції закордон буде від’ємним. Уже наступного року імпорт може бути більшим, ніж експорт молока. Раніше ми експортували 1 млн т, тепер цього немає», – зазначив Вінтоняк. 

Нагадаємо, представники молочного бізнесу назвали дві умови для збільшення експорту української продукції. Вони полягають на якісній держпідтримці та розвитку переробної галузі. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 жовтня 2020
Тваринники назвали претензії до Закону про обіг земель с/г призначення
Тваринники назвали претензії до Закону України «Про обіг земель с/г призначення». Про це говорила віце-президентка Асоціації...
7 жовтня 2020
Молочна галузь на межі колапсу, або Як зберегти тваринництво та захистити внутрішній ринок від експансії молочного імпорту?
Представники молочної галузі презентували концепцію розвитку молочного тваринництва на наступні 10 років. Її обговорення відбулося під...
26 вересня 2020
Уряд закликали ініціювати торговельні розслідування щодо імпорту
Через збільшення обсягів імпорту в Україні необхідно ініціювати торговельні захисні розслідування. Про це повідомив радник МЮФ Integrities...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...