Аграрії просять запровадити державну компенсацію страхового платежу
Аграрії просять запровадити державну компенсацію страхового платежу

Аграрії просять запровадити державну компенсацію страхового платежу. Про це йдеться у матеріалі на АgroРolit.com.

Як розповів голова ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів» Іван Слободяник, це поширена практика в країнах Євросоюзу. Норма передбачає, що, страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.

«Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою — кошти з резервного фонду. Щоправда, досі нічого не виплачено… А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу — єдиний вихід!», — наголосив голова ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів».

Крім аграріїв, запровадження компенсації страхового платежу позитивно позначиться і на ринку страхування, оскільки залучить туди нових робітників. Але якщо агрострахування не буде врегульоване законодавчо державі це коштуватиме набагато дорожче.

Найближчим часом плануємо зустріч із профільним комітетом ВР, де будемо наголошувати на запровадженні компенсації страхового платежу. Бо йдеться не просто про втрату ринків збуту сільгосппродукції, а й про продовольчу безпеку країни загалом!», — резюмував Іван Слободяник.  

Над цим механізмом наразі вже працюють. Нагадаємо, раніше в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com секретар аграрного комітету, народний депутат «За майбутнє» Іван Чайківський  розповів, з 1 січня 2021 року депутати розраховують, що уряд запустить такий вид страхування. 

Найголовніше питання на сьогодні — агрострахування, адже це нові правила для українських сільгоспвиробників, які дозволять мати впевненість у завтрашньому дні, та уникнути фінансових втрат від такого чинника, як погода, хвороби, тобто всього того, де неможливо убезпечитися... Повністю підтримую таку ініціативу і вважаю її дуже актуальною: бачимо, що через посуху загинули 385 тис. га посівів. МЕРТ пропонує сформувати таку систему агрострахування, як зараз працює система компенсації за банківськими відсотками. Суть така: фермер страхує, сплачує за договором страховий платіж, а держава компенсує частину цього платежу.  За задумом міністерства, усі учасники ринку зможуть брати участь в агрострахуванні, щоб не було якоїсь певної монополії. Учасниками агрострахування зможуть стати фермери, сільгосптоваровиробники різних форм власності. Об’єктами страхування будуть посіви, насадження та урожай, а також тварини, риба, біоресурси, сім’ї бджіл… Я розумію, що на початку запуску ніхто не буде бігти за страхуванням, але сьогодні це вихід для аграріїв та держави. Влітку, сподіваємося, побачимо законопроєкт про агрострахування, обговоримо його та приймемо, щоби з 1 січня 2021 року запустити агрострахування по всій Україні», — раніше заявив Іван Чайківський.

Закон уже на виході, нещодавно запевнив аграріїв і сам президент Володимир Зеленський. На зустрічі з представниками бізнесу Кіровоградської області глава держави заявив:  

Потрібно створювати нові системи поливу, програми страхування врожаїв. Не хвилюйтеся: уряд уже цим займається — щодо страхування готується відповідний законопроєкт», — зауважив він.

Нагадаємо, що МЕРТ пропонує сформувати таку ж систему агрострахування, як зараз працює система компенсації за банківськими відсотками. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 вересня 2020
З січня планують запустити проєкт агрострахування в Україні
З січня 2021 року в Україні планують запустити новий проєкт агрострахування. Про це повідомив народний депутат України Іван Чайківський у коментарі...
18 серпня 2020
У 2021 році уряд хоче запровадити механізм страхування аграріїв, – Шмигаль
Уряд працює над новими програмами підтримки сільгоспвиробників, зокрема агрострахуванням:на початку вересня проєкт державної підтримки АПК на...
27 липня 2020
У Мінекономіки назвали терміни запровадження програми страхування аграріїв
В Україні з наступного року планують ввести програму страхування аграріїв. Про це в ефірі «112 Україна» заявив міністр розвитку...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...