Названо причини масового мору риби у водоймах України
Названо причини масового мору риби у водоймах України

В Україні зафіксовано часті випадки загибелі водних живих ресурсів: з початку року масовий мор риби стався в Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Житомирській, Полтавській областях. Про це повідомила прес-служба Асоціації рибалок України.

В організації називають основні причини цього: неналежне ставлення людини до водойм, незадовільна робота природоохоронних державних структур, аномальна спека, маловодний рік, потрапляння у водойми побутових і виробничих стоків, а так же хімікатів з полів.

Все це призводить до різкого зменшення кількості розчиненого у воді кисню, в результаті чого настають заморні явища у риби.

«Масова загибель риби в різних регіонах країни – це не природний відбір… У кожного випадку є конкретне людське ім’я. На жаль, природоохоронні та контролюючі державні структури демонструють повну неспроможність по боротьбі з цим явищем. Як показала практика, вони можуть тільки зафіксувати факт події. А попередити замори риби, а тим більше знайти винних і гідно їх покарати – такі факти маловідомі. Ось і множаться з кожним роком випадки масової загибелі риби. А винуватці залишаються безкарними», – стверджують в Асоціації рибалок України.

У Мінприроди пояснили, що Україна вже давно належить до країн, в недостатній кількості забезпечених водними ресурсами, проте ситуація ускладнюється тим, що на державному рівні практично не виділяється коштів на очищення водойм.

Це не поодинокі випадки отруєння водойм. У 2019 році було отруєно все або майже все живе в 1240 вітчизняних водоймах. Ще в 920 водоймах відбулися заморні явища риби, причиною яких вважали зменшення кількості розчиненого у воді кисню через спеку і розростання синьо-зелених водоростей, які при гнитті виділяють токсини та спалюють розчинений у воді кисень. Але й тут без участі людини не обійшлося. Трагедії в основному походять від ненадання природоохоронними структурами своєчасної допомоги водоймам», – каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Основна причина більшості випадків загибелі риби – це змита дощами з полів хімія. Потрапляючи у водойми, вона як «напалм» випалює в них все живе. В результаті гине не тільки водні мешканці, а й бобри, качки.

Нагадаємо, що вітчизняні рибалки обурені небаченою за масштабами корупцією в Держрибагентстві та повною профнепридатністю керівників рибного відомства, що знищує вітчизняну рибну галузь. 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

До теми

4 листопада 2020
В Україні спростили процедуру оренди водойм
Сьогодні, 4 листопада, Верховною Радою України прийнято у другому читанні законопроект №0853 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів...
22 вересня 2020
Україна за І півріччя експортувала рибного філе на $9,1 млн
За даними Державної служби статистики України, протягом січня-червня 2020 року нашою державою поставлено на зовнішні ринки 1 415 т свіжого,...
28 серпня 2020
Україна наростила експорт риби та ракоподібних на 14,8%
За I півріччя цього року проти аналогічного періоду минулого експорт української риби та ракоподібних збільшився на 14,8% — до понад 14 млн...

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...