Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС за І півріччя зменшилася на 5,1%
Торгівля агропродукцією між Україною та ЄС за І півріччя зменшилася на 5,1%

У січні-червні 2020 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1%, до $4,6 млрд. Про це повідомляє Інститут аграрної економіки (ІАЕ).

Із загальної суми обороту торгівлі сільгосппродукцією між Україною та ЄС $3 млрд припало на експорт, $1,6 млрд – на імпорт.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їхня сукупна частка у торговельному обороті сільгосппродукції становить близько 75%.

Основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна у І півріччі 2020 року забезпечувала за рахунок зернових ($1088 млн) та олійних ($145 млн) культур, олій та жирів ($957 млн), залишків і відходів харчової промисловості ($227 млн).

В імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура, зауважили в ІАЕ. Найбільше у січні-червні 2020 року Україна закупила молокопродуктів (на $131 млн), алкогольних напоїв (на $130 млн), тютюнових виробів (на $130 млн), продуктів для годівлі тварин (на $106 млн) та різних харчових продуктів, зокрема екстрактів з кави, чаю, соусів ($150 млн).

Від початку 2020 року вітчизняними експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу й борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки.

Хоча в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом у І півріччі 2020 року погіршилися, це некритично, вважають фахівці інституту, адже у ІІІ і IV кварталах ймовірні помітні зрушення в її обсягах, що диктуватиметься урожаєм в новому сезоні.

Нагадаємо, із 24 серпня процедура імпорту харчових продуктів спроститься.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

12 грудня 2020
Зона вільної торгівлі з Європою – економічні наслідки п’ятирічної торговельної угоди для України
Економічні результати дії зони вільної торгівлі між Європою та Україною за п’ять років. Про це ідеться у аналітичному матеріалові...
10 грудня 2020
Україні слід відстоювати конкурентну перевагу під час перегляду угоди про ЗВТ з Євросоюзом
Під час перегляду угоди про ЗВТ з Євросоюзом Україні слід відстоювати конкурентну перевагу. Про це ідеться у матералі на АgroРolit.com. ...
28 серпня 2020
Виробництво агропродукції знизилося на 11%
В Україні обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в господарствах всіх категорій у січні-липні 2020 року скоротилися на 11,2% в порівнянні...

Вибір редакції

18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...
11 січня 2022
Як вивести тваринництво із кризи?
Галузь тваринництва (ВРХ, МРХ, свинарство, вівчарство, козівництво) в Україні переживає не найлегші часи. Фахівці відзначають критичне скорочення...