Україна збільшила імпорт агропродукції на 12,3%
Україна збільшила імпорт агропродукції на 12,3%

За даними Державної служби статистики, у січні-червні 2020 року в Україну було ввезено агропродукції на $3,2 млрд США. Це на $0,4 млрд (+12,3%) більше, ніж за 6 місяців минулого року. Про це заявив  заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, повідомляє сайт інституту.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За І півріччя 2020 року у цьому регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в 1594 млн дол. США.

Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії — на 610 млн дол. США (19 % у загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки — на 252 млн дол. США (8 %) та африканського континенту — на 163 млн дол. США (5 %).

У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща (368 млн дол. США), Німеччина (238 млн дол. США), Туреччина (232 млн дол. США), Італія (189 млн дол. США), США (169 млн дол. США), Франція (155 млн дол. США), Нідерланди (141 млн дол. США), Норвегія (103 млн дол. США), Китай (100 млн дол. США) та Іспанія (93 млн дол. США)», — зазначив експерт.

Сумарно ці країни забезпечують близько 56% вартості вітчизняного аграрного імпорту.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою І півріччя 2020 року стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком олійних культур (насамперед, насіння соняшнику)», — зауважив Пугачов.

Обсяги закупівель плодово-ягідної продукції за 6 місяців 2020 року у вартісному виразі перевищили імпорт риби та морепродуктів. Ці товарні групи, як і раніше, очолюють список харчів, які ввозяться до нас із-за кордону. Імпорт плодів — в основному, цитрусових і бананів, а також інших фруктів, горіхів — у І півріччі 2020 року склав 341 млн дол. США.

Традиційно значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї товарної групи, який за 6 місяців поточного року склав 295 млн дол. США, переважає морожена риба. Її закупили на 158 млн дол. США.

Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період становили 243 млн дол. США, алкогольних напоїв — 199 млн дол. США, а какао-продуктів та шоколаду — 152 млн дол. США.

Насіння і плодів олійних культур, переважно соняшнику, за січень-червень 2020 року імпортували на 215 млн дол. США.

Різних харчових продуктів, зокрема екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на 215 млн дол. США.

Овочів — переважно помідорів і картоплі — завезли з-за кордону на 191 млн дол. США.

Сукупно ці продукти утворюють близько 58% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції», — підсумував Микола Пугачов.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 липня 2020
Імпорт вина в Україну перевищує експорт в 11 разів
За шість місяців цього року Україна імпортувала вина на $67,9 млн. Про це свідчать дані Державної митної служби. При цьому, експорт вина...
1 липня 2020
Україна з початку року імпортувала помідорів на понад $62 млн
З початку поточного року Україна завезла свіжих та охолоджених помідорів на суму понад $62 млн. Про це свідчать дані митної статистики. ...
29 червня 2020
Причина зросттання імпорту свинини – високі собівартість й ціна на свиней в Україні, – експерт
Причина збільшення обсягів імпорту свинини – високі собівартість й ціна на свиней в Україні.  Про це повідомляє прес-служба Асоціації...

Вибір редакції

10 серпня 2020
Аграрний експорт-2020: молоко, м'ясо, овочі, зернові, нішеві культури та добрива
Поширення в Україні та світі коронавірусу та запровадження карантинних заходів не завадило експорту продуктів тваринництва й рослинництва до...
5 серпня 2020
Земельная реформа України – основні етапи та події за всі роки незалежності
Як в Україні запускалася земельна реформа й запроваджувався ринок землі? AgroPolit.com підготував історичний екскурс щодо земельного питання за всі...
29 липня 2020
Результат першого року роботи парламенту Володимира Зеленського: 23 аграрних закони і низка реформ на паузі
За перший  рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського  зареєстрували 95 законопроєктів, які стосуються роботи АПК....