Озвучено переваги прийняття законопроєкту про розпаювання державних земель для агросектору
Озвучено переваги прийняття законопроєкту про розпаювання державних земель для агросектору

Окрім встановлення соціальної справедливості щодо одержання паю працівниками держпідприємств, як це ще в 1990-х роках було зроблено працівниками колгоспів, законопроєкт №3012-2 є важливим для економіки держави. Про це у коментарі для AgroPolit.com повідомив один із авторів документуа, народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов.

Зазначимо, що вчора, 13 липня, Верховна Рада ухвалила в повторному першому читанні законопроєкт №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)».

Олег Тарасов зазначив, що лише в сфері АПК налічується біля 500 державних установ та підприємств і майже всі вони, згідно із фінзвітами, є збитковими. Насправді ж за різними договірними схемами на землях таких підприємств працюють інші зацікавлені приватні особи або фірми. Оплата за можливість обробітку землі становить в середньому $200 за 1 га землі.

«Утримання збиткових господарюючих суб’єктів завдає колосальних збитків державі, до того ж розкрадаються мільярди гривень, які не потрапляють ані в бюджет, ані на розвиток самих підприємств», — повідомив нардеп. 

Він зазначив, що у цьому контексті потрібна нова стратегія стосовно розвитку Національної академії агарних наук України та ïï дослідних господарств і підприємств.

Ми втрачаємо лідерські позиції в галузі племінного тваринництва, насінництва, вирощування унікальних сортів. Тому окремим питанням є ефективність і подальша доцільність використання значних обсягів державних сільськогосподарських земель академією», — додав Олег Тарасов.

Що стосується суті законопроєкту, то прописано, що приватизація земель сільськогосподарських підприємств може здійснюватися як в процесі приватизації самих підприємств, так і без ухвалення рішення про їхню приватизацію, на підставі рішення органу, до сфери управління якого належить підприємство, а також під час ліквідації підприємств.

При цьому, під час приватизації земель підприємств здійснюється розподіл їхніх сільськогосподарських угідь. До 40% земель розподіляється між працівниками підприємства та пенсіонерами з їх числа, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери (площа земель, що передається у власність одного працівника підприємства або пенсіонера з числа колишніх працівників підприємств, визначається за середнім розміром паю у районі, а для працівників закладів соціальної сфери не може перевищувати 2 га).

До 20% земель передається у власність учасникам бойових дій розміром ділянок до 2 га для ведення особистого селянського господарства. Не менше ніж 40% передається в оренду на земельних торгах (крім випадків приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств). У разі приватизації земель підприємств у зв'язку з приватизацією самих підприємств, землі, що залишилися після розподілу між працівниками підприємства, працівниками державних і комунальних закладів соціальної сфери та учасниками бойових дій, передаються в оренду на 50 років господарському товариству, на яке перетворюється підприємство», — повідомив Олег Тарасов.

Також законопроєкт передбачає, що несільськогосподарські угіддя та землі несільськогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні підприємства, під час його ліквідації передаються в комунальну власність територіальних громад за місцем їхнього розташування.

Детальніше про законопроєкт читайте за посиланням.

 


 
 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

17 липня 2020
Стало відомо, як розділять землю державних сільгосппідприємств
Більшу частину земель — це 40% — отримають люди, які на ній живуть і працюють. Йдеться не лише про працівників цих підприємств, а й...
15 липня 2020
Жителі громад не можуть отримати близько 600 тис. га землі, яка перебуває у користуванні державних підприємств
Сьогодні близько 600 тис. га – у користуванні державних підприємств і жителі цих громад не отримали цієї землі й досі. Це такі підприємства, як...
14 липня 2020
Законопроєкт про розпаювання державних земель відновлює соціальну справедливість, — нардеп
Законопроєкт №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських...

Вибір редакції

23 лютого 2021
Іван Чайківський: Першочергове завдання для парламенту – ухвалити пакет земельних законів, аби дати старт безпечній земельній реформі
Парламент якнайшвидше має прийняти два важливі земельні закони (2194 та 2195), аби з 1 липня 2021 року стартував цивілізований вільний ринок землі....
24 лютого 2021
Тарас Качка: Немає підстав вводити обмеження експорту зернових
Торговельна політика України у 2021 році модернізується за багатьма складовими. По-перше, з березня розпочнеться перегляд умов ЗВТ з ЄС на наступні...
22 лютого 2021
Положення про діяльність Мінагрополітики: Ігор Петрашко таки «віджав» собі контроль за Держпродспоживслужбою
Міністерство аграрної політики та продовольства України отримало у своє підпорядкування Держрибгосп, Держгеокадастр, а от контроль за...